Telefon
WhatsApp
2024 Rolls-Royce Cullinan Series II ortaya çıktı

2018'de ilk kez tanıtılmasından altı yıl sonra, 2024 Rolls-Royce Cullinan Series II, süper lüks SUV için yeni bir görünüm ve yüksek teknolojili iç mekan yükseltmesiyle Birleşik Krallık'ta dikkatleri üzerine çekti.

Şu anda standart Rolls-Royce Cullinan için Avustralya'da 705.000 ABD Doları artı yol maliyetleri ve daha sportif Black Badge sürümü için 810.000 ABD Doları artı ORC'den fiyatlandırılan prestijli kara yatının yeni Seri II versiyonu, bir kez daha iki model sınıfında sunulacak.

Rolls-Royce, gösterge tablosuna büyük boyutlu bir dokunmatik ekran yapıştırmak yerine, dijital ekranların entegrasyonunun faydacı olmaktan çok sanatsal olduğunu söylüyor ve 'sütundan direğe' cam paneli, gösterge panelinin tüm genişliğini kaplayan 'tek' olarak tanımlıyor.

 

Merkezi ekranın hemen soluna, markanın ikonik Spirit of Ecstasy maskotunun küçük bir versiyonunu da barındıran bir 'dolap' içine yerleştirilmiş yeni bir saat de eklendi.

Yükseltilmiş teknoloji doğrudan markanın ilk tamamen elektrikli aracı olan Rolls-Royce Spectre'den geliyor ve 'SPIRIT' bilgi-eğlence sisteminin yeni bir dijital gösterge paneli ile birlikte V12 ile çalışan bir Roller'e ilk uygulanmasını işaret ediyor.

SUV artık uzaktan araç kontrolüne ve izlenmesine olanak tanıyan, sahiplerinin araca uzaktan navigasyon talimatları göndermesine, kilitleri çalıştırmasına ve konumunu takip etmesine olanak tanıyan bir 'Whispers' uygulaması da içeriyor.

Arka koltuktaki yolcular, her ikisi de özel akış yazılımı veya araç içi Wi-Fi erişim noktası aracılığıyla iki cihaza ayrı ayrı bağlanabilen ikiz multimedya ekranlarına erişebilir. Sistem artık herhangi bir Bluetooth kulaklığa bağlanabiliyor.

Arkada oturanlar da ısıtma ve soğutma fonksiyonlu elektrikli ve masajlı koltuklara uzanarak 1400 W, 18 kanallı amplifikatöre sahip 18 hoparlörlü 'Özel Ses' sistemini dinleyebilirler.

Dış mekandaki değişiklikler en çok ön tarafta fark ediliyor; Artık arkadan aydınlatmalı yeni görünümlü panteon ızgaranın iki yanında daha ince farlar ve daha belirgin gündüz farları yer alıyor.

 

Yeni 23 inç alaşım jantlar SUV'a daha büyük, daha güçlü bir görünüm kazandırmaya yardımcı olurken arka kısımda, devasa kaputun altında gizlenen 60 derecelik V12'yi (420kW/850Nm) ima eden daha büyük egzoz uçlarına sahip yeniden tasarlanmış bir tampon bulunuyor.

6,75 litrelik çift turbolu V12 benzinli motor Rolls-Royce Cullinan Black Badge'de de mevcut ancak biraz daha fazla güce sahip (441kW/900Nm), BB'nin ön ve arka tampon bölümlerinde yapılan modifikasyonlar ise daha sportif bir sürüş sağlıyor. daha agresif bir görünüm.

Daha büyük tekerleklere uyum sağlamak için süspansiyonda yapılan küçük ayarlamalar dışında lüks kruvazörün mekaniklerinde herhangi bir değişiklik yapılmadı.

Cullinan Series II'de artık daha yüksek ve daha ayrıntılı kişiselleştirme düzeyleri de mevcut.

Bu yılın nisan ayı sonuna kadar beş SUV satıldı. 

 

 

 

https://www.dunyasondakika.com/

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!