Telefon
WhatsApp
2025 Audi e-tron GT kapağı açıyor

2025 Audi E-Tron GT, 912 HP 

  • Üst düzey RS e-tron GT Performance, 0-100 km/s hıza yalnızca 2,5 saniyede ulaşıyor
  • 2025 Audi e-tron GT, 680 kW'lık maksimum güç vaat eden, yani 912 bg'ye karşılık gelen yeni bir RS performans donanımı ekliyor.
  • Şık kaplama, revize edilmiş ön panel, daha hafif pil paketi ve daha fazlasıyla stili sarsıyor.
  • Audi, 2025 e-tron GT'nin şu anda Avrupa'da sipariş edilebildiğini söyleniyor.

Audi e-tron GT 2024, tasarıma bir bakış

Audi, hücre kimyasını iyileştirdi ve soğutma sistemini yeniden boyutlandırdı; bu da pil kapasitesini 84kWh'den 97kWh'ye çıkarırken ağırlığı 9 kg azaltarak 609 km'lik iddia edilen bir menzil sunuyor. Bu aynı zamanda maksimum şarj hızının 270kW'tan 320kW'a çıkmasına da olanak tanıdı. Audi, yeni e-tron GT'nin 280kW'ın üzerindeki şarj hızını eskisinden çok daha uzun süre ve daha geniş bir sıcaklık aralığında koruyabildiğini söylüyor.

Otomobil üreticisi ayrıca e-tron GT'nin model serisini de yeniden düzenledi. Artık 680 hp güce sahip giriş seviyesi çift motorlu versiyonuna S e-tron GT adı veriliyor. RS e-tron GT'nin gücü 857 bg'ye çıkarıldı ve yeni RS e-tron GT Performance, devasa 925 bg ile serinin zirvesine çıkıyor ve bu da onu şimdiye kadarki en güçlü seri üretim Audi otomobili yapıyor. RS e-tron GT Performance, 0'dan 100 km/s hıza yalnızca 2,5 saniyede çıkabiliyor.

Standart e-tron GT'yi RS varyantlarından ayırmak amacıyla S e-tron GT artık ön hava barajında ​​gümüş üçgen eklentiler alıyor. RS modelleri, karbon paketinin bir parçası olarak Performans modelinde yeni bir 'kamuflaj' karbon fiber ile seçilebilen daha agresif L şeklinde uçlara sahiptir. Diğer görsel değişiklikler arasında ön maske için kabartmalı altıgen desen ve RS modellerinde merkezi reflektörlü yeniden tasarlanmış difüzör yer alıyor.

Makyajlı e-tron GT'nin iç kısmında, dokunmaya duyarlı düğmelere sahip, alt ve üst kısmı düz olan yeni bir direksiyon simidi yer alıyor. Ayrıca standart olarak 14 yönde ayarlanabilen spor koltuklar ve havalı süspansiyon da bulunuyor.

Yeni Audi e-tron GT fiyatı

Yeni e-tron GT serisinin fiyatları S e-tron GT için 128.400 eurodan, RS e-tron GT için ise 159.400 eurodan başlıyor. RS e-tron GT performansı 175.400 Euro'dan başlayan liste fiyatına sahip olacak.

Yeni e-tron GT, Avrupa'daki lansmanının ardından bu yılın sonunda veya 2025'in başında Avrupa'ya gelebilir ve fiyat artışıyla beklenebilir. Porsche Taycan ve Mercedes EQS'e rakip olmaya devam edecek .

 

 

 

https://www.dunyasondakika.com/

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!