Telefon
WhatsApp
4-Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü 2023-2024

DÜNYA HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ TARİHİ

Dünya Hayvanları Koruma Günü'nün tarihi, Heinrich Zimmermann'ın Berlin'de ilk kutlamayı düzenlediği 1925 yılına kadar uzanıyor. Alman hayvanseverler dergisi "Man and Dog"un yayıncısı Zimmermann, farkındalığı artırmak ve hayvanların refahını artırmak amacıyla etkinliği başlattı. 4 Ekim tarihi aynı zamanda hayvanların koruyucu azizi olan Assisili Aziz Francis'in bayram günü olarak da bilinir. Tüm Katolikler arasında sevilen Aziz Francis, hayvanlarla ve tüm canlılarla olan olağanüstü ilişkisiyle ünlüydü. Aziz Francis aynı zamanda Kutsal Dalai Papa Francis için de seçilen papalık adıdır. Bazı Katolik kiliselerinin, Aziz Francis'in hayvanlar için yaptığı her şeyin şerefine, bu günde evcil hayvanlara kutsama teklif ettiği bile biliniyor.

 

DÜNYA HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ NASIL KUTLANIR?

  1. Katılın

    Üzerinize düşeni yapmanın en iyi yollarından biri, 4 Ekim'de gerçekleşecek resmi etkinliklerden herhangi birine katılmaktır. Başlamak için iyi bir yer, bir fikir bulma konusunda yardım alabileceğiniz, bir fikir bulma konusunda yardım alabileceğiniz, Dünya Hayvanları Koruma Günü'nün resmi web sitesidir. planlayıp uygulamaya koymaktır.

  2. Bir evcil hayvan sahiplenin

    Evcil hayvan sahiplendirme etkinlikleri, Dünya Hayvanları Koruma Günü'nde birçok şehirde düzenlenen yaygın bir etkinliktir ve büyük fark yaratabilecek küçük bir eylemdir. Bu etkinliklerde katılımcılar evcil hayvan sahipliği ve bakımı hakkında bilgi edinebilir, evcil hayvan sahipleri ile hikayeler paylaşabilir, evcil hayvanlarla ilgili oyuncaklar, ürünler satın alabilir ve daha fazlasını yapabilir.

  3. Barışçıl bir protestoya katılın

    4 Ekim'de barışçıl protestolar da dünya çapında olağan hale geliyor. Bunlar, tarım hayvancılığına daha iyi davranılmasından, boğa güreşi, balina katliamı ve fillerin ve diğer yabani hayvanların kaçak avlanması gibi kültürel etkinliklerin tamamen sona erdirilmesine kadar değişebilir.

 

 

https://www.dunyasondakika.com/

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!