Telefon
WhatsApp
ABD Başkanı Joe Biden'a kanser teşhisi kondu

Başkan Joe Biden'ın doktoru Kevin O'Connor, bugün yaptığı açıklamada Şubat ayında yapılan biyopsi sonucuna göre Biden'ın göğsünden alınan lezyonun yaygın bir cilt kanseri türü olan bazal hücreli karsinom olduğunu doğruladı ve tüm kanserli dokuların başarıyla çıkarıldığını bildirdi.

Biden'ın rutin sağlık kontrolları kapsamında dermotolojik takibinin süreceğini belirten doktoru biyopsi yerinin iyileştiğini ve daha fazla tedaviye gerek olmadığını söyledi.

Geçen ay Biden'ın doktorları sağlık kontrolu sonrasında 80 yaşındaki ABD Başkanı'nın "göreve elverişli" olduğu raporunu yazmıştı.

O'Connor, Beyaz Saray tarafından yayınlanan mektubunda bazal hücreli karsinom lezyonlarının yayılmadığını ve metastaz yapmadığını söyledi.

Beyaz Saray doktoru Kevin O'Connor, Biden'ın 17 Şubat'taki muayenesinin özeti olarak "Başkan göreve tamamen elverişli ve tüm sorumluluklarını ve görevlerini istisna olmaksızın yapabilecek durumda" ifadelerini kullanmıştı. O'Connor raporunda Biden için "80 yaşında dinç bir erkek" tanımlamasını yapmıştı.

 

 

https://www.dunyasondakika.com/

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Yazarlarımız

Besiktas Nöbetçi Eczaneler

Anket

E-Bülten Aboneliği