Telefon
WhatsApp
ABD'de günlük esrar kullanımı günlük içki tüketimini geride bırakıyor

Carnegie Mellon Üniversitesi'nde esrar politikası araştırmacısı Jonathan Caulkins, esrar kullanımının içki içme alışkanlığını geride bıraktığını belirtti.

Caulkins, "Mevcut esrar kullanıcılarının %40'ı bunu her gün veya neredeyse her gün kullanıyor; bu, tipik alkol kullanımından çok tütün kullanımıyla ilişkilendirilen bir model" dedi.

Ulusal Uyuşturucu Kullanımı ve Sağlık Araştırması verilerine dayanan araştırma, Addiction dergisinde yayınlandı. Anket, Amerika Birleşik Devletleri'nde uyuşturucu kullanımına ilişkin önemli tahminler sunar.

Araştırmaya göre, 2022'de tahminen 17,7 milyon kişi günlük veya neredeyse her gün esrar kullanırken, 14,7 milyon günlük veya neredeyse her gün içici vardı. 1992'den 2022'ye kadar kişi başına günlük veya güne yakın esrar kullanımı bildirme oranı 15 kat arttı.

Bu eğilim kamu politikasındaki değişiklikleri yansıtıyor. Çoğu eyalet artık tıbbi veya eğlence amaçlı esrar kullanımına izin veriyor, ancak federal düzeyde yasa dışı olmaya devam ediyor. Kasım ayında Florida seçmenleri keyif amaçlı esrar kullanımına izin veren bir anayasa değişikliğine karar verecek ve federal hükümet esrarı daha az tehlikeli bir uyuşturucu olarak yeniden sınıflandırmak için harekete geçecek.

 

 

 

https://www.dunyasondakika.com/

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!