Telefon
WhatsApp
AK Partili Özlem Zengin: Muhalefet derin bir hayal kırıklığıyla karşılaşacak

Kılıçdaroğlu ve Çevresinde Müthiş Geri Dönüşler Var

2. tur görüşmelerine ilişkin konuşan Özlem Zengin, "Ortaya konulan tablo, 2 turlu seçimi Türkiye ilk defa deniyor. Süreç sürprizler barındırıyor. Meclis ile ilgili tablonun çok önemli olduğunu düşünüyorum.

Muhalefet bazı şeylere gereğinden fazla konsolide oldu. İkinci tura geldiğimizde Kılıçdaroğlu ve çevresinde müthiş keskin dönüşler var. Bu sefer sonucu gördüklerinde daha derin bir hayal kırıklığı yaşayacaklar.

Sistemi parlamenter sistem ve 6'lı Masa üzerine kurmuşlardı, bu tamamen çökmüş oldu." dedi.

Keskin Dönüşler Yaptığımız Zaman Size İnanılmaz

"Yolun başında ne anlatıyorsak, ikinci turda da onu anlatıyoruz." diyen Özlem Zengin, "Radikal keskin dönüşler yaptığınız zaman size inanamaz. Bugün söylediklerinin hepsini dün söylemeliydi. Bu seçimden notlar çıkarsak, mesajları net söyleyenler, gerçekçi anlatanlar, her tarafa hitap edenler değil kendi seçmenine hitap edenler.

HDP'yle ilgili kaygıların anlaşılmadığını düşünüyorum. Hem milliyetçilerden oy isteyeceksiniz hem HDP'lilerden oy isteyeceksiniz. Müthiş bir kafa karışıklığına sebebiyet veriyor." ifadelerini kullandı.

Millet İttifakı Seçmeninde Büyük Bir Hayal Kırıklığı Var

1. tur seçim sonuçlarına ilişkin konuşan Zengin, "Ben toplamda baktığımda Cumhur İttifakı'nın aldığı oya bakıyorum. Kendi içinde geçişgenler var. Bu seçimdeki başarıyı kimsenin aşağıya çekme hakkı yok.

Cumhur İttifakı olarak Meclis'teki çoğunluğu aldık. Cumhurbaşkanlığı seçiminde ezici farkla aldık. Millet İttifakı seçmeninde büyük bir hayal kırıklığı var.

CHP içinde bir kaynama var. 39 milletvekili tartışmalara neden olacak. Muhalefet seçmeninin kendisine muhatap bulamaması çok üzücü. " şeklinde konuştu. 

Kadınların Hakları Korunacak

Özlem Zengin, "AK Parti kadın hakları konusunda bir ton iş yaptı. En önemlisi başörtüsüyle ilgili yasakların kalkmasıdır.

Bu ülkede kadın hakları denince akla gelen parti AK Parti. Yeniden Refah Partisi kadınların aleyhine konuşmuyor.

Türkiye'de kadınların hem çalışma hayatına katılması hem siyasete atılması için AK Parti çok adım attı.

Kadınların hakları korunacak. Uygulamayla ilgili sorunlar varsa bunlar izale edilecek." dedi.

Akşener Üslup Sorunu Yaşıyor

HÜDA PAR ile ilgili süren tepkilerle ilgili konuşan Zengin, "HÜDA PAR 'terörle alakam yoktur reddediyorum' dedi. Hiç duydunuz mu HDP'nin bunu söylediğini. Terörden dolayı ceza almışlara önce bir selam gönderirler.

Sayın Akşener üslup sorunu yaşıyor. Biz AK Parti olarak her zaman kadın haklarından yana olduk." şeklinde konuştu.

Pazarlığa Açık Konular Değil

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın 'anayasa' açıklamasıyla ilgili konuşan Zengin, "Pazarlığa açık konular değil bunlar. Babacan kendi başarılarını uzunca anlatırken ufak bir şeyi atlatıyor. Seçimi kazanması gerekiyordu. Bir şey yapabilmek için bir seçimi kazanmak gerekiyor. Seçimi kazanan Erdoğan." şeklinde konuştu. (Milliyet)

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!