Telefon
WhatsApp
Alman hükümeti, çiftçilerin daha fazla sübvansiyon talebini reddetti

Berlin'de, yaklaşık 10.000 göstericinin hükümet karşıtı öfkenin parlama noktası haline gelen bir hafta süren protestoları bitirmek için gelmesiyle merkezi caddelerden birini kamyon ve traktörlerle dolduran çiftçi gösterisi neredeyse durma noktasına geldi.

Bay Lindner kalabalığa, "Size federal bütçeden daha fazla devlet yardımı sözü veremem" dedi.

"Fakat sizin daha fazla özgürlüğe sahip olmanız ve işinize saygı duymanız için birlikte mücadele edebiliriz."

Protestolar, bütçe karışıklığını gidermeye ve sağcı grupları kontrol altına almaya çalışan Şansölye Olaf Scholz'un koalisyonu üzerindeki baskıyı artırdı.

Protestolar, hükümetin 2024 bütçesini dengelemeye çalışırken tarımsal dizele yönelik vergi indirimini aşamalı olarak kaldırma kararının ardından patlak verdi.

Bu, Kasım ayında anayasa mahkemesinin harcama planlarını gözden geçirmeye zorlayan kararının ardından geldi.

Bir tepkiyle karşı karşıya kalan hükümet, yeni tarım araçlarına yönelik vergi indirimini sürdüreceğini ve tarımsal dizel sübvansiyonunun kaldırılmasını birkaç yıla yayacağını zaten açıkladı.

Ancak çiftçiler, muhalif muhafazakarların ve aşırı sağın güçlü desteğiyle bunun yeterli olmadığını söylüyor.

Çiftçiler Birliği başkanı Joachim Rukwied, bir anda mikrofonu Bay Lindner'den alıp kalabalığa kendisini dinleyecek kadar uzun süre alay etmeyi bırakmaları için yalvarmak zorunda kalan Joachim Rukwied, "Bize gelmeye hazırlanan her politikacıya saygım var" dedi. .

"Maliye Bakanı burada" dedi. "Onu yuhalamanın hiçbir anlamı yok."

Hükümet, siyasi tartışmaların radikalleştiği ve gösterilerin şiddete dönüşebileceği yönündeki endişelerin artması üzerine uzlaşmacı bir tavır takındı.

Geçen haftaki protestolar ve tren grevlerinin neden olduğu aksama, anketlerde koalisyon partilerine zarar verdi ve aşırı sağ Almanya İçin Alternatif partisini yeni zirvelere taşıdı.

 

https://www.dunyasondakika.com/

 

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Yazarlarımız

Besiktas Nöbetçi Eczaneler

Anket

E-Bülten Aboneliği