Telefon
WhatsApp
Almanya: Çiftçiler protesto amacıyla yolları traktörler ve kamyonlarla kapatıyor

 Alman çiftçiler Pazartesi günü, kendi işi şüpheli olan Sosyal Demokrat Şansölye Olaf Scholz'un huysuz ve sevilmeyen hükümetinin tarım sübvansiyonlarında önerdiği kesintilere karşı bir hafta sürecek protestoya başladı.

Protestolar, Scholz'un merkez sol Sosyal Demokratları ve onların koalisyon ortakları olan çevre yanlısı Yeşiller ve iş dünyası yanlısı Özgür Demokratlar için sorunların derinleştiğine işaret ediyor . Her üç parti de kamuoyu yoklamalarında başarısız oldu ve iç çatışmalar patlak verdi; dört yıllık görev süresinin yarısına gelindiğinde ideolojik farklılıkları ortaya çıktı .

Almanya, Ukrayna savaşının yarattığı şokun neden olduğu durgun bir ekonomiden muzdarip ve hükümet ciddi bir bütçe krizi nedeniyle felç olmuş durumda. Bütçe sıkıntıları, Almanya'nın zor durumdaki ve ağır sübvansiyonlu çiftçilerinin yararlandığı dizel sübvansiyonlarında kesintiler de dahil olmak üzere kemer sıkma tedbirlerinin uygulanmasını zorluyor.

Çiftçiler ve müttefikleri Scholz'un istifasını ve Alman medyasının üç rengin ilgili renklerine dayanarak hükümete verdiği adla "trafik ışığı" koalisyonuna son verilmesini talep ederken, protestolarda hükümet karşıtı bir tema dolaşıyor. partiler. Bu takma isme kasvetli bir gönderme olarak, Alman karayollarında darağaçları belirdi ve üzerlerinde trafik ışıkları asılıydı.

Pazartesi günü boyunca çiftçiler, traktör konvoylarıyla yolları kapatarak Almanya'nın birçok yerinde büyük aksamalara neden oldu. Ayrıca eyalet parlamento binalarının önünde mitinglerde bir araya geldiler. Yaklaşık 550 çiftçi, Berlin'in kalbindeki Brandenburg Kapısı'nın dışına traktörlerini park ederek başkentte trafiği durma noktasına getirdi.

Protestolar büyüyebilir: Kamyon şoförleri, demiryolu işçileri ve diğer gruplar ya çiftçilerin gösterilerine katılıyor ya da daha iyi ücret ve çalışma koşulları talebiyle kendi eylemlerini düzenliyor.

 

 

 

https://www.dunyasondakika.com/

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!