Telefon
WhatsApp
Ankara-Sivas Hızlı Tren Hattı'nda ilk sefer başladı

Ankara-Sivas Hızlı Tren Hattı bugün hizmete açılıyor. Hattın tamamlanmasıyla toplam demir yolu uzunluğu, 13 bin 896 kilometreye çıkacak.

Ankara-Sivas arasındaki mesafeyi 603 kilometreden 405 kilometreye düşürecek tren hattında 8 istasyon bulunuyor. Yeni açılacak hat ile 1 milyon 400 bin kişiye hızlı trenle seyahat etme imkanı sunulacak.

Ankara-Sivas Hızlı Treni ilk seferi için başkentten hareket etti.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, CNN Türk canlı yayınında açıklamalarda bulundu. Bakan Karaismailoğlu şu ifadeleri kullandı:

Milletimizin hizmetine sunmanın gururunu yaşıyoruz. Ankara-Sivas hattı 405 km uzunluğunda. Proje içerisinde 405 km içerisinde tam 49 adet, 66 km uzunluğunda tünel var. En uzunu 5125 metre ile Akdağ Madeninde, 27 bin 200 metre uzunluğunda 49 tane viyadük var. 8 istasyonumuz var. Kırıkkale ve Yozgat’ı bağlıyoruz. Elmadağ-Yıldızeli istasyonlarımız var. Bu hattımızla birlikte Kayseri hattımızın önemli bir kısmını tamamlamış oluyoruz. Kayseri bağlantısını da sağlamış olacağız. Kayseri hattında çalışmalarımız başladı.

Çorum’un ihalesi başladı onu da Delice’den ayıracağız. Bu hattımız Sivas’ta durmayacak. Burası Doğu-Batı aksında orta koridorun en önemli güzergahlarından bir tanesi, bunlar puzzle’ın birer parçaları, önümüzdeki yıllarda Erzincan, Erzurum, Kars hatta Nahçıvan üzerinden Bakü’ye kadar hattı planladık. Karadeniz bağlantıları olacak.

3500 KM Hızlı Tren Ağında Çalışmalar Devam Ediyor

Master plan çerçevesinde projelendirdik. Bu hattımızın dışında Türkiye genelinde 3500 km hızlı tren ağında çalışmaları devam ediyor. Ankara-İzmir hattımız devam ediyor. Geçen yıl Konya, Karaman’ı uzatmıştık.

Karaman Ulukışla, Niğde, Mersin hattımız devam ediyor. Urfa’dan Basra Körfezi’ne kadar bu hatlarımızı uzatacağız.

İstanbul Halkalı’dan, Edirne Kapıkule Avrupa hattımızın çalışmaları devam ediyor. Önümüzdeki günlerde Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden geçecek Gebze-Halkalı hızlı tren hattımızın ihalelerini yapıp çalışmalara başlayacağız.

Bu yatırımlar sayesinde Türkiye’nin önü açılmıştır. Türkiye doğru zamanlarda doğru yatırım yaparak, ihracat, büyüme rekorları kırıyor. Hizmet ve eser fırtınası estirmeye devam edeceğiz.

 
 

Yarın Demiryolu Tarihi İçin Önemli Bir Gün

Yarın da demiryolu tarihi için önemli bir gün. Yerli milli trenimizle yarın Adapazarı’nda yolcu taşımaya başlayacağız.

Yine hızlı trenlerimizi Türkiye’de üretmek için 225 km uygun trenlerin tasarımlarını tamamladık seri imalatlarına geçeceğiz. Topyekün gelişme var bunlar ülkemize istihdam, turizm olarak geri dönecek.(Posta)

Sivas’Tan Hızlı Trene Binen İstanbul'a Kaç Saatte Gidecek

Bütün Sivaslı kardeşlerimiz hızlı trene bindiklerinde 6 saatte İstanbul’da olacak.

 

Son Dakika Haberleri

Son Dakika

https://www.dunyasondakika.com/

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Yazarlarımız

Besiktas Nöbetçi Eczaneler

Anket

E-Bülten Aboneliği