Telefon
WhatsApp
Apple, hakimin nihai itirazı reddetmesinin ardından iPhone kullanıcılarına 500 milyon dolara kadar tazminat ödeyecek

ABD yargı “sisteminin” uygunluğunun bir başka kanıtı olarak, iPhone kullanıcıları Apple'ın iPhone azaltma anlaşmasında taleplerini Ekim 2020'ye kadar sunmak zorunda kaldılar. Sonunda Ocak 2024'te ödeme alıyorlar.

Apple, eski pillerle ilgili sorunları çözmek için telefonları gizlice yavaşlattığı iddiasıyla açılan davayı sonuçlandırmak için 2020 yılında 500 milyon dolara kadar ödeme yapmayı kabul etti.

Anlaşma, 80,6 milyon dolarlık avukatlık ücretleri ve uzlaşma fonunun dağıtım maliyetleri dahil olmak üzere minimum 310 milyon dolar ve maksimum 500 milyon dolar tutarındaydı. Apple, etkilenen kullanıcılara her uygun iPhone için 25 ABD doları ödeme yapmayı kabul etti; ancak bu miktar, onaylanan taleplerin sayısına bağlı olarak artabilir veya azalabilir.

Geçtiğimiz hafta sonu çeşitli kişilerin 92,17 dolarlık ödeme aldığını bildirdiği için standart ödemenin arttığı görülüyor.

iPhone sahiplerinin taleplerini 6 Ekim 2020'ye kadar göndermeleri gerekiyordu. Ödemeler, iPhone 6, 6 Plus, 6s, 6s Plus, 7, 7 Plus veya SE'nin ABD'de yaşayan ve "performans düşüklüğü yaşayan" sahipleri içindi. 21 Aralık 2017'den önce iOS'un etkilenen sürümlerini çalıştıran cihazlar.

Toplu davada, Apple'ın "iOS yazılımıyla ilgili maddi olarak yanlış beyanlar ve eksiklikler" yaptığı iddia edildi. Anlaşmalarda olduğu gibi Apple herhangi bir yanlış yaptığını kabul etmedi. Apple hala İngiltere'de benzer bir davayla mücadele ediyor.

 

 

https://www.dunyasondakika.com/

 

 

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!