Telefon
WhatsApp
Apple ilk kez iPhone'da App Store dışındaki uygulamalara izin verecek

Apple, 2024 gibi erken bir tarihte iPhone'da yan yüklemeyi etkinleştirerek AB'deki milyonlarca kullanıcının resmi App Store dışından oyun ve uygulama indirmesine olanak tanıyacak. Bu, kullanıcıların iOS'ta böyle bir şey yapmasına ilk kez izin verilecek ve geliştiricilerin, ücretlerinin ve uygulama içi satın alma işlemlerinin %15 ila %30'unu paylaşmalarını gerektiren Apple Vergisini atlatabilecekleri için paradan tasarruf etmelerine yardımcı olabilir.

 Apple'ın AB kullanıcılarının App Store dışında uygulama yüklemesine olanak tanıyan yeni bir "yüksek denetleyici sistemi" sunabileceğini iddia ediyor. Apple'ın yaklaşan güncellemenin bir parçası olarak Mesajlar ve ödeme uygulamalarını da değiştireceği bildiriliyor.

 AB yasasının gelecek yıl yürürlüğe girmesine rağmen, yeni iOS 17.2 güncellemesinin Apple'ın geçiş yapmasını sağlayacak gerekli değişiklikleri getirebileceğini iddia ediyor. İOS 17.2 güncellemesi, belirli AB ülkelerinde yandan yüklemeye izin vermek için gereken kodu içerebilir. Şu anda, Apple'ın aşağıda belirtilen nedenlerden dolayı bunu diğer ülkelere isteyerek yaymak istemesi pek olası değildir.

Apple daha önce, yan yüklemenin halihazırda yürürlükte olan gizlilik ve güvenlik korumalarını zayıflatarak kullanıcılarının bütünlüğüne ve güvenliğine zarar verebileceğini iddia etmişti. Apple, dışarıdan yüklemenin etkinleştirilmesinin, kötü niyetli kişilerin kötü amaçlı yazılımları, dolandırıcılıkları, verileri izlemeyi ve diğer kötü amaçlı etkinlikleri ve araçları daha kolay yaymasına yardımcı olabileceğini savunuyor.

Yandan yükleme yeteneği, iOS hakkındaki düşüncelerimize önemli değişiklikler getirebilir ve mevcut ve yerleşik uygulamaların çoğuyla etkileşim şeklimizi değiştirebilir. DMA halihazırda iOS'taki Mesajlar, FaceTime, App Store, Siri ve daha fazlası gibi temel özelliklerin ve yerleşik uygulamaların çoğunu değiştiriyor.

 

 

https://www.dunyasondakika.com/

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!