Telefon
WhatsApp
Araba alırken bilmeniz gerekenler!

(1) En iyi zamanlamayı seçin

Genel olarak bayilerin mali yıl sonu tarihleri ​​Mart ve Eylül aylarıdır.

Her ayın sonu, bayinin pazarlık dönemidir.

Ayrıca alışveriş yapan bizler için, paramızın bol olduğu yaz ve kış bonus sezonlarında alışveriş yapma motivasyonu artıyor.

Bayiler ayrıca harika fırsatlarla araba sunuyor, bu yüzden satın almak için iyi bir şans.

Mali yıl sonu, belirleyici savaş dönemidir! ?

Yılın bir noktasında her şirket satışlarını derler ve performansını belirler.

Otomobil satıcıları için bunlar Mart ve Eylül aylarıdır .

Tabiri caizse final sınavı gibi.

En çok puan alan öğrenciler övüldüğü gibi, en çok ürün satan mağazalar da üretici tarafından ödüllendirildiği gibi satış elemanları da ödüllendirilmektedir.

Bayi aynı üretici olsa bile farklı bayiler arasında rekabet devam edecektir.

"Eğer o mağaza size 100.000 TL'lik bir indirim verirse, biz de size 120.000 TL'lik bir indirim yaparız. Bu yüzden kayıt olmayı unutmayın!" Pazarlık ve indirim savaşı kızışıyor.

Model değişikliğinden önceki araç modellerinin de kullanılması tavsiye edilir.

Model değişikliğine gitmek üzere olan eski modelleri hedefliyoruz . Eski model arabalarını elinde tutmak istemiyorlar, bu yüzden fiyatını düşürerek satmaya çalışıyorlar.

Ancak satın aldığınız anda eski bir model haline geliyor, bu yüzden bu sadece bu tür şeylere önem vermeyen insanlar için.

 

(2)Daha yüksek bir fiyata “satmayı” düşünün

 

Arabanızı değiştirmenin toplam maliyeti, yeni arabanızın fiyatı artı mevcut arabanızın takas değeridir. Bu nedenle, yeni arabanızda ne kadar çok indirim alırsanız ve onu ne kadar yüksek oranda takas ederseniz, o kadar az para ödemek zorunda kalacaksınız ve o kadar çok tasarruf edeceksiniz.

Yeni bir araba satın alırken fiyata ve indirim tutarına odaklanmak kolaydır ancak takas değerini de kontrol etmelisiniz.

Bayiler bazen indirimleri ve takasları bir araya toplar ve bunları tahminde aynı kaleme yazar.

Bu, anlaşılmasını zorlaştırabilir; bu nedenle, her indirimin veya takasın ne kadara mal olacağını açıklamalarını mutlaka isteyin.

Ayrıca halihazırda kullanmakta olduğunuz aracın ne kadar olduğunu önceden bilmeniz , bayi ile yapacağınız görüşmelerde size avantaj sağlayacaktır. Bu nedenle yeni bir araba almaya karar verdiğinizde uzman bir satın alma mağazasına danışmak iyi bir fikirdir.

Son zamanlarda, birden fazla satın alma özelliğine sahip mağazadan toplu fiyat teklifi almanıza olanak tanıyan internet hizmetleri var. Bu kullanışlıdır çünkü hangi mağazaların yüksek fiyata satın alacağına ilişkin genel eğilimi görebilirsiniz.

 Bayi takası mı? satın almak?

Hiçbir bayi, takas aracı olmadan yeni bir araba satamaz.

Tek yapmanız gereken, satıcıya ve satın alma uzmanı mağazasına, onu ne kadara satın almanızı istediklerini sormak (buna ekspertiz denir) ve sonra hangisi daha yüksekse ona satmaktır .

Ancak aracınızı her gün işe gidip gelme vb. amaçlarla kullanıyorsanız, aracınızın satış zamanını teslim tarihi ile eşleştirmezseniz, kullanmak istediğiniz halde aracınız olmayabilir!

Bu, arabanızı bir satıcıda takas ettiğinizde gerçekleşmez, ancak arabanızı takasla satılan özel bir mağazadan satın aldığınızda, zamanlamayı aşağıda açıklandığı gibi ayarlamanız gerekir.


■Bayi takası durumunda

Öncelikle satıcınızdan yeni bir araba satın almanın maliyetine ilişkin bir tahmin isteyin.

Şu anda lütfen onlara arabayı takas edemeyeceğinizi söyleyin ve onlara iki seçenek sunun: takaslı veya takassız.

Bu şekilde takas değerini açıkça görebilirsiniz .

Ayrıca o zamanlar bazı satış görevlileri, ürünü satın alma konusunda uzmanlaşmış mağazalar konusunu gündeme getirmemden hoşlanmıyor, bu yüzden belirsiz davranıyorum ve ``Bunu bir arkadaşıma verebilirim.'' diyorum.

Ardından, bir satın alma sözleşmesi imzalamadan önce, satın alma uzman mağazasından bir değerlendirme isteyin.

Sonuç olarak, eğer krupiyerin fiyatı daha yüksekse, bunu krupiyerle takas edebilirsiniz. Satın alma özel mağazasının fiyatı daha yüksekse, satışı onlara işleme koyacağız .

Lütfen bunların bir satın alma sözleşmesi imzalanmadan önce yapılması gerektiğini unutmayın. Bir sözleşme imzaladığınızda takasın varış noktasına ve fiyatına siz karar vereceksiniz.

Sözleşme imzalandıktan sonra değiştirilemeyeceğini lütfen unutmayın.

(3) Favori seçeneğinizi seçin

Araç navigasyonu ve ETC gibi ihtiyacınız olan seçenekleri seçmelisiniz.

Tek kutulu arabaların kayar kapılarını otomatik olarak kapatan otomatik kapatıcılar, çocukları ve ebeveynleri taşımaya uygun olduğundan popülerlik kazanıyor gibi görünüyor. Spor arabaların havalı görünmesini sağlayan aero parçalar da popülerdir.

Ancak çok fazla seçenek eklemek, yalnızca yeni araba satın alma maliyetini artırmakla kalmayacak, aynı zamanda satın alma sırasında ödemeniz gereken vergiyi de (araç edinim vergisi) artıracaktır.

Ayrıca çok fazla seçenek eklememeye dikkat edin çünkü bu durum fiyattaki tüketim vergisini etkileyecektir.

İki ana seçenek türü vardır : ``üretici seçenekleri'' ve ``bayi seçenekleri''.

Otomatik klima, sunroof gibi üretici seçenekleri sonradan takılamaz. Bu nedenle, lütfen bir sözleşme imzalamadan önce kurulumu yapıp yapmayacağınızı dikkatlice düşünün.

Araç navigasyonu ve ETC gibi bayi seçenekleri teslimattan sonra bile bayiye kurulabilir, dolayısıyla bunlara daha sonra başvurmanız durumunda herhangi bir sorun yaşanmaz.

(4) Satın alma planınızı yapın

Lüks otomobillere yönelik müzakerelerin bir yıldan fazla sürmesi alışılmadık bir durum değil.

Bir bayiye gittiğinizde genellikle size bir satış temsilcisi atanır.

Satış elemanıyla yavaş yavaş konuşmaya zaman ayırırsanız, aracınızı nasıl kullandığınızı ve tercihlerinizi anlayacak ve size uygun bir araba ve seçenekler önerebilecektir.

Ayrıca, indirimli özel versiyon arabalar ve bayilere özel kampanyalar hakkında, duyurulmadan önce sizi sessizce bilgilendirebiliriz.

Ne kadar çok zaman ayırırsanız satın alma işleminizden o kadar memnun kalacağınız söylenebilir.

İndirim yapma konusunda iyiyseniz kısa vadeli bir mücadele iyi bir fikir olabilir.

Başlangıçta yazdığım gibi

Mart ve Eylül ayları mali yıl sonu dönemleri büyük indirimlerden yararlanmak için harika bir fırsat!

Neden bu dönemde atak yapmayı denemiyorsunuz? Satış, mümkün olduğu kadar çok müşteriyle pazarlık yapmak ve mümkün olduğu kadar çok araba satmakla ilgilidir. Beklentilerinizi net bir şekilde iletirseniz ve “Bu fiyatı verirseniz alırım” derseniz, karşı tarafın da “tamam” demesini sağlayarak satış sonuçlarını iyileştirebilirsiniz.

Lütfen biraz mantıksız bir indirim tutarı belirleyin ve deneyin.

Bu durumda, daha yoğun görünen bir bayiyi seçerseniz konuşma daha hızlı ilerleme eğilimi gösterir. Satışlarda şef veya genel müdür gibi yetkili kişiler indirim konusunda daha hızlı karar verebilmektedir.

Ayrıca krupiyerle düzenli olarak buluşup onları tanımak da iyi bir fikir olabilir ve uzlaşma dönemi yaklaştığında kısa ve kararlı bir savaşta anlaşmayı sağlayabilirsiniz.

 (5)Daha da fazla indirim kazanın!

İndirim almanın en iyi yolu, "Size 0.000 Yen indirim yapacaklarını söylüyorlar" demek. Özellikle aynı sınıftaki rakip arabaları karşı karşıya getirirseniz beklediğinizden daha büyük bir indirim elde etmek hayal değil.

Bir bayiden Araç A için bir tahmin aldıktan sonra, başka bir satıcıdan benzer boyut ve fiyat aralığındaki Araç B için bir tahmin alırsınız ve iki şirketin tahminleri konusunda birbirleriyle rekabet etmesini sağlarsınız.

Bu yöntemi pazarlığın başında yaparsanız avantajlıdır çünkü daha düşük bir fiyatla pazarlığa başlayabilirsiniz.

(6) İyi fiyata bir araba satın almak istiyorsanız bu arabayı deneyin

Bayilerde kullanılan test arabaları ve teşhir arabaları satışa çıkarılabilir. Otomobil sektöründe “yeni ve kullanılmış araba” olarak anılır ancak bir kez plaka verildiği için resmi olarak kullanılmış arabadır . Çok fazla seçeneğe sahip ve kısa bir kilometreye sahip, bu nedenle paranızın karşılığını alıyorsunuz.

・Stok arabalar

Bu araç müşteriye hemen teslim edilebilmesi için bayide tutulmaktadır. Plaka numarası hiç olmadığı için yeni bir araba . Bazen satılmayan arabalar olabiliyor, özellikle de yeni arabalarla değiştirildiğinde, bayiler stoktaki arabalardan mümkün olduğu kadar çabuk kurtulmak istiyor ve bu da pazarlıklara neden oluyor.

(7) Bayiler dışındaki mağazalara göz atın

Çeşitli üreticilerin yeni arabalarını satan birçok araba bayisi vardır. İnternetten araştırarak bulabilirsiniz. Aslında satın almasanız bile indirim malzemesi olarak kullanabilirsiniz.

(8) İş görüşmelerinde avantaj elde etmek için e-postayı kullanın

Bayiye gidemeyecek kadar işiyle meşgul olan birçok insan var. Böyle bir durumda iş görüşmelerine neden e-posta yoluyla devam etmiyorsunuz ?

Evde ya da iş yerinde her şeyi dikkatle değerlendirebilir, yüz yüze yapamayacağınız indirim taleplerini e-postayla göndermekten çekinmeyin.

(9) Müzakerelerde avantaj elde etmek için ailenizi ve arkadaşlarınızı kullanın

"Lütfen fiyatı 50.000 yen düşürün" gibi açıkça fiyat indirimi isteyebileceğiniz çok fazla gün yoktur.

Böyle bir durumda ``Kocam fiyatı 50.000 yen düşürmemi istiyor.'' diyebilmeniz gerekir.

Tekniklerden biri de ailenizi ve arkadaşlarınızı bu şekilde akıllıca kullanmaktır.

(10) “Toplam tutara” odaklanın

Aynı araba modeli için bile indirim tutarı sınıfa ve teknik özelliklere bağlı olarak biraz değişiklik gösterebilir.

Fiyat listesindeki en ucuz kaliteyi aldığınızı düşünseniz bile, indirimleri de hesaba kattığınızda aslında daha yüksek bir kaliteyi daha yüksek fiyata alabileceğinizi görebilirsiniz.

Bunun yaşanmaması için tahminlerin alınması ve her sınıf için aynı şartlarda teyit edilmesi gerekmektedir.

 

 

https://www.dunyasondakika.com

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!