Telefon
WhatsApp
Avustralya timsahları Hermès çiftliğinde acımasızca katledildi

Modanın Kanlı Yüzü

Hermes'in genel müdürü Pazartesi günü yaptığı açıklamada, deri çantalara olan talebi karşılamak için Avustralya'daki çiftliklerde kendi timsahlarını yetiştirmeye başvurduğunu söyledi.

 • AktivizmDünyadanEtikHayvan Hakları Hermès`e global çağrı: Timsah derisine son ver Yazar TVD -5 Eylül 20214195 0 Farm Transparency Project tarafından Kindness Project`e verilen şok edici yeni görüntüler, Fransız moda devi Hermès`e ve tedarikçilerine ait çiftliklerde tutsak edilen Avustralya tuzlu su timsahlarının maruz bırakıldığı eziyeti ortaya koyuyor.
 • Oyuncu Evanna Lynch tarafından aktarılan görgü tanığı görüntüleri, timsahların parçalandığı ve tornavidayla bıçaklandığı anları paylaşıyor.
 • Video kayıtlarının ardından, Hermès`in sebep olduğu hayvan zulmüne karşı dünya çapında büyük bir kampanya yürütülüyor.

Avustralya'nın kuzeyinde dört timsah çiftliğinde çekilen gizli görüntüler moda endüstrisinin karanlık tarafını ortaya çıkardı. Tuzlu su timsahları beton zeminde ve küçük kafeslerde vahşice öldürülüyor. Farm Transparency Project, timsahların kötü koşullarda tutulduğunu belgeledi.

Hayvan hakları savunucuları, Hermès'e ve Mick Burns'e ait olan dört tesisin üçünü açıkladı. Tesisten ikisi Hermès için deri tedarik ediyor. Avusturalya ve diğer ülkelerde timsahlar, Hermès, Louis Vuitton, Versace ve Gucci gibi markalar için deri üretmek üzere yetiştiriliyor. Bu deri, kemer, el çantası ve diğer moda aksesuarlarında kullanılıyor.

Bir Hermès Çantası Yapmak İçin En Az Üç Timsah Öldürülüyor

 • Dünyanın başlıca tuzlu su timsah derisi üreticisi Avustralya, bunun %90’ını uluslararası pazara ihraç ediyor.
 • Protestoların hedefi olan Hermès, görüntülerdeki mevcut çiftliklere ek olarak, yakın zamanda Avustralya’nın en büyük timsah çiftliğini inşa ederek 50 bin hayvanı daha hapsederek operasyonlarını genişletmeyi planlıyor.
 • Deri çanta uğruna vahşice öldürülüyorlar Hayvanların fabrika çiftliklerinde yaşam koşullarını ortaya koyan görüntüler, timsahların nasıl öldürüldüğünü de açığa çıkarıyor.
 • Bir çubuk ile önce timsahlara elektrik veriliyor.
 • Yürek burkan gizli kamera görüntülerinde bazı timsahların bu dayanılmaz acıyı atlattıktan dakikalar sonra hızla nefes aldığı, hatta kafatasına tornavida sokulan bir timsahın, ensesi kesildikten sonra ayağa kalkmaya çalıştığı ve çırpındığı görülüyor.
 • Vahşi doğada yaklaşık 70 yıllık ömrü olan tuzlu su timsahları, moda sektörüne “statü sembolü” deri temin etmek amacıyla yalnızca iki veya üç yaşındayken öldürülüyor.
 • Timsah çiftliklerinde tutsak edilen hayvanlar yaşamlarına daha geniş barınaklarda ve daha kalabalık bir ortamda başlıyor.
 • Fakat daha sonra derilerini değersizleştirebilecek ve markaların kârlarına zarar verebilecek kavga kaynaklı çizikleri önlemek için çok daha ufak kafeslere taşınarak tek başlarına hapsediliyorlar.

 

Kaynak: Dış Basın

 

 

https://www.dunyasondakika.com/

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!