Telefon
WhatsApp
Baltimore'daki Francis Scott Key Köprüsü bir geminin çarpması sonucu çöktü.

Amerika Birleşik Devletleri'nin Maryland eyaletinin en büyük şehri Baltimore'da bugün (26.) büyük bir trafik kazası meydana geldi. Bir kargo gemisi, Patapsco Nehri'nin alt kısımlarını ve Baltimore'un Dış Limanı'nı kapsayan "Francis Scott Key Köprüsü"ne çarptı. O sırada köprüde en az 10 aracın suya düştüğü aktarılırken, kaç kişinin olduğu bilinmiyor.

ABD basınında çıkan haberlere göre, kaza ayın 26'sında yerel saatle 01.28 civarında (Tayvan saatiyle 13.28) meydana geldi. Singapur bayraklı kargo gemisi Dali, alev aldı ve bir köprüye çarptıktan sonra battı. Bunun sonucunda yoldan geçen birçok arabanın suya düştüğü ve acil kurtarma personelinin kurtarma operasyonları yürüttüğü söylendi. Maryland eyalet hükümeti köprünün tüm şeritlerinin kapatılacağını duyurdu. Gemi dinamiği verilerine göre, Dali kargo gemisi Baltimore'dan gece saat 01.00'de hareket ederek Sri Lanka'nın başkenti Colombo'ya doğru yola çıktı .

Sosyal medyada yayınlanan görüntülere göre, bir kargo gemisinin çarpması sonucu köprü çöktü, köprü tabliyesi en az dört parçaya bölünerek nehre düştü. Birisi kazayı kaydetmek için Vikipedi'yi düzenledi ve bunu "büyük bir ölüm olayı" olarak tanımladı. Francis Scott Key Köprüsü, 1.200 feet'lik bir ana açıklığa sahiptir; dünyadaki üçüncü en uzun sürekli kafes açıklığıdır; Baltimore metropol bölgesindeki en uzun köprüdür.

 

 

https://www.dunyasondakika.com/

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!