Telefon
WhatsApp
Başkan Raïssi'nin izi acil servisler tarafından bulunamadı

Yetkililer ve resmi medyaya göre, bir "kaza " kurbanı olan Cumhurbaşkanı Ebrahim Raïssi'yi taşıyan helikopteri bulmak için İran'ın kuzeybatısında Pazar akşamı yoğun aramalar devam etti . Devlet televizyonu, Doğu Azerbaycan eyaletinin Jofa bölgesinde "Cumhurbaşkanını taşıyan helikopterde kaza meydana geldiğini" bildirdi.

İçişleri Bakanı Ahmed Vahidi devlet televizyonunda yaptığı açıklamada, uçağın "sert inişinden" söz ederek, "olumsuz hava koşulları" nedeniyle aramaların oldukça zorlaştığını belirtti ancak ayrıntı vermedi.

Irna ajansına göre, 63 yaşındaki Cumhurbaşkanı Raïssi, uçakta Dışişleri Bakanı, eyaletin valisi ve bölgenin baş imamı Hossein Amir-Abdollahian'la birlikte bulunuyordu.

Yoğun sis

Washington'daki diplomatik bir sözcü, "Cumhurbaşkanı ve İran dışişleri bakanını taşıyan bir helikopterin sert iniş yapması ihtimaline ilişkin raporları yakından takip ediyoruz " dedi. İran devlet televizyonu akşamın erken saatlerinde, kutsal Meşhed (Kuzeydoğu) şehri de dahil olmak üzere birçok camide cumhurbaşkanının sağlığı için dua eden inançlıların görüntülerini yayınladı.

Ayrıca, İran Kızılayı'nın birkaç üyesinin akşam karanlığından önce arama alanında yoğun sisin içinde yürürken çekilmiş görüntüleri de gösterildi. Irna'ya göre "Dronlar ve kurtarma köpekleri de dahil olmak üzere eksiksiz ekipmanlarla donatılmış 20'den fazla kurtarma ekibi sahaya gönderilmişti

 

 

 

https://www.dunyasondakika.com/

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!