Telefon
WhatsApp
Beşiktaş'ın yeni başkanı Hasan Arat oldu!

Hasan Arat Kimdir?

Hasan Arat,27 Eylül 1959 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Türk spor yöneticisi, iş insanı ve eski profesyonel basketbolcu. Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün 35. başkanıdır.

İstanbul'un 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'na ev sahipliği yapma teklifinin liderliğini yaptı. 2020 Adaylıklarının ardından Avrupa Olimpiyat Komiteleri İcra Komitesi üyeliğine seçildi.Uluslararası Olimpiyat Komitesi Pazarlama Komisyonu üyeliğine atandı.2021'de yapılan seçimle, 50 ülkeden 41 temsilcinin oyunu alarak yönetim kurulu üyeliğine yeniden seçildi.

Hasan Arat’ın Basketbol Kariyeri

Hasan Arat 7 yıl boyunca profesyonel basketbol oynadı. Kariyerine Adana Demirspor’da başladıktan sonra 1977-1981 yılları arasında Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nde (BJK) 5 yıl forma giydi. 1998-2000 yılları arasında Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün (BJK) Başkan Yardımcılığını yaptı.

Hasan Arat’ın İş Hayatı

Arat, çok yönlü bir gayrimenkul yatırım ve geliştirme şirketi olan Novo Invest’in Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı, Londra ve İstanbul merkezli bağımsız bir Kurumsal Finansman ve Birleşme ve Satın Alma danışmanlık firması olan Dome Group’un Kurucusu ve Ortağıdır ve Türkiye’nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısıdır. Beymen’in en büyük perakende grubu.

Arat, Özyeğin Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyeliği, FIBA ?Holding Yönetim Kurulu üyeliği, Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü’nün (UNTWO) Bağlı Üyeler Kurulu Başkan Yardımcılığı da dahil olmak üzere çeşitli ticari görevlerde bulunmaktadır. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ni (TOBB) temsil eden Direktörler, ve Uluslararası Hazır Giyim Federasyonu’nun (IAF) eski Başkanı ve mevcut Yürütme Konseyi ve Yönetim Kurulu üyesidir.

 

https://www.dunyasondakika.com/

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!