Telefon
WhatsApp
Bilecik'te keşfedilen 109 ton altın madenin açılışı bugün yapıldı.

Bilecik'te keşfedilen 109 ton altın madenin açılışı bugün yapıldı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Dönmez şu ifadeleri kullandı:

"Bugün Bilecik’e madencilik alanında önemli bir yatırım kazandırmanın mutluluğunu yaşatıyorsunuz. Etrafındaki büyükşehirlerin gölgesinde kalan Bilecik AK Parti iktidarlarının altyapıları sayesinde cazibe merkezi haline dönüştü. Madencilik sektörünün en büyük gelişimini gösteren şehirlerimizden birisi oldu.Üretim, istihdam odaklı yeni ekonomi modelimizin çıktısı olarak geçtiğimiz yıl burada birçok fabrikamızın açılışını gerçekleştirmiştik.

Atılan bu adımların meyvelerini büyüme ile istihdamla ihracat rekorları ile alıyoruz. 2022’de 6.5 milyar dolar madencilik ihracatı ile Cumhuriyet tarihi rekorunu kırdık. 20 yılda maden ihracatımızı 10 kat artırdık. Yeni ürünler ve yeni pazarlarla dünyanın 4 1 yanına Made in Türkiye imzasını attık.

Söğüt Altın madeni Türkiye’nin en fazla üretim yapan altın madenlerinden birisi olacak.

Cevherden mücevhere Türkiye’nin sahip olduğu potansiyeli üretim rakamlarına yansıtmakta kararlıyız. Türkiye yüzyılının altın çağını Söğüt’ten başlatmaya ve dalga dalga tüm yurda yaymaya kararlıyız.(Milliyet)

Destekleri ile her zaman bizlerin yanında olan başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Gübretaş’ın değerli yöneticilerine şükranlarımı sunuyorum."

 

https://www.dunyasondakika.com/

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Yazarlarımız

Besiktas Nöbetçi Eczaneler

Anket

E-Bülten Aboneliği