Telefon
WhatsApp
Çağla Şıkel'den ailesine ulaşılamayan çocuklarla ilgili açıklama

ÇAĞLA ŞIKEL'DEN AÇIKLAMA

"BAKANLIĞIN İZNİ İLE YAPIYORUM"

Herkese merhaba, deprem bölgesinde ailesine ve yakınlarına ulaşılamayan çocuklarla ilgili bir bilgilendirme yapmak istiyorum" diyerek başladığı videosunda, şu ifadelere yer verdi: Bu açıklamayı Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın izniyle yapıyorum. Sizler de lütfen paylaşabildiğiniz kadar paylaşın. Bakanlık tarafından deprem bölgesinde ailesine ve yakınlarına ulaşılamayan çocuklarla için bir çağrı merkezi kuruldu. Öncelikle refakatsiz bir çocuk gördüğünüzde bakanlığın numaralarına 7/24 ulaşabiliyorsunuz. Kayıp çocuklar için de yine aynı numaraları arayarak aileleri bilgi alabiliyorlar.

Çocuklar teslim alındıktan sonra sağlık kontrollerinin hemen ardından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın yetkililerine teslim ediliyor" diyen Şıkel, "Psiko-sosyal destek dahil olmak üzere tüm ihtiyaçları bakanlık tarafından gideriliyor" diye konuştu.

Sözlerine, "Özellikle sosyal medyada haklı olarak hepimiz bu çocuklar için ciddi endişeleniyoruz, ciddi merak ediyoruz ne olduğunu. Ama lütfen bilin ki ailesine ve yakınlarına ulaşılamayan çocuklar bakanlık hariç hiçbir yere teslim edilmiyor. Bu açıdan içiniz rahat olsun" şeklinde devam etti ve ekledi: Yine sosyal medyada bu çocuklara koruyucu aile olmak isteyen sayısız vatandaşımız var. Bu vatandaşlarımız koruyucu aile başvurularını e-devlet üzerinden yapabilirler. Hepimize çok geçmiş olsun. Yaralarımı hep beraber saracağız. Allah yardımcımız olsun.

 

 

 

https://www.dunyasondakika.com/

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Yazarlarımız

Besiktas Nöbetçi Eczaneler

Anket

E-Bülten Aboneliği