Telefon
WhatsApp
Çamlıca Camii otoparkında stoklanan araçlar buhar oldu!

Araç piyasasındaki durgunluk ve yüksek araba fiyatları ile birlikte araç sahibi olmak isteyenler araba alamamaktan şikayetçi. Özellikle son yıllarda sıfır araç bulmakta zorluk yaşanıyor. Yaşanan bu zor durumun üstüne Üsküdar'daki Çamlıca Camii otoparkında kaydedilen bir görüntü tepkiye yol açmıştı.(Posta)

İddiaya göre caminin ücretsiz otoparkında kimliği belirsiz kişilerce filo araçlar park edilmişti. Ücretsiz otoparkın, sıfır ve ikinci el otomobil stokçuları tarafından kullanıldığı ileri sürülmüştü. Sosyal medyada gündem yaratan görüntülerin ardından o otopark ve araçlarla ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

OTOPARK TAMAMEN BOŞALTILDI

Çamlıca Camii otoparkında bir filo şirketine ait olduğu iddia edilen onlarca aracın stoklandığı görülmüştü. Bir vatandaşın çektiği görüntüler sosyal medyada büyük tepki topladı. Stoklandığı iddia edilen araçların haber yapılmasının ardından otomobillerin kaldırıldığı ve otoparkın tamamen boşaltıldığı görüldü.

"ARABALAR DURSUN BURADA, NASILSA DEĞERLENİR"

Cami otoparkında bulunan araçları bir vatandaş cep telefonu ile kayda alarak duruma tepki göstermişti.

Kaydı alan şahıs, "Bu otopark, camiye gelen vatandaşların araçlarını ücretsiz olarak park edebilmesi için tahsis edildi. Filo araçlarının hepsi burada. Araçlarını değerlendiriyorlar. Dursun arabalar burada, nasılsa değerlenir. Bunlar da fırsatçılar” diyerek tepki gösterdi.

ERGİN KÜLÜNK'TEN AÇIKLAMA GELDİ

Üsküdar'da bulunan Büyük Çamlıca Camii'ne ait otoparkta görüntülenen sıfır otomobillerle ilgili İstanbul Cami ve Kültür Hizmet Birimleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ergin Külünk açıklama yaptı.

Külünk, "Çekilen videoda otoparkımızda stok araçlar olduğu iddia edildi. Bununla ilgili devletimizin ilgili kurumları gerekli soruşturmaları, yapıyorlar. Ama işin doğrusu şu; Otoparkımız bizim şimdilik ücretsiz bir otopark . Mahallemizdeki insanlar ve Çamlıca Cami'mizi ziyarete gelenler otoparkımızı şimdilik ücretsiz olarak kullanıyorlar. Bu arada da bir filo şirketi yani kiralık araç firması, 'sirkülasyon halinde bazı araçlarını buraya koyabilir miyiz' diye bize geldi. Biz de genel sirkülasyonumuza zarar vermeyecek bir şekilde müsaade ettik. Bu firmadakiler de araçlarını koyuyorlar ve kaldırıyorlar. Çok büyük bir otoparkımız olduğu için iki gün içerisinde duran araçların üzerinde toz birikmesi oluyor. Video çeken kişi de tozdan yola çıkarak 6 aydır ,1 senedir duruyor gibi spekülatif bir haber yaptığını gördük. Asla otoparkımızda satışa yönelik araç bulundurmuyoruz" diye konuştu.

Ergin Külünk, "Plakasız araç bulundurmamaya gayret ediyoruz. Bulduğumuz zaman da zaten gerekli yerlerle gerekli görüşmeleri yapmaya gayret ediyoruz. Bizim otoparkımızda bir senedir duran araçta var. Vatandaşımız arabasını bırakmış, Almanya'ya gitmiş ya da başka bir şehre gitmiş. Yerimiz müsait olduğu sürece sizin araçlarınıza belli bir sayıyı geçmemek koşuluyla müsaade ediyoruz. Ki onlar da bu müsaadenin hep içinde kaldılar sağ olsunlar. Onun ötesinde camimize, derneğimiz üzerinden bir bağış yapmışlarsa da yapmışlardır" dedi.
 
 
https://www.dunyasondakika.com/
 
Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Yazarlarımız

Besiktas Nöbetçi Eczaneler

Anket

E-Bülten Aboneliği