Telefon
WhatsApp
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum Çeksiad Ve Üyelerini Ziyaret Etti

TC. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Sayın Murat KURUM ÇEKSİAD üyelerini Dernek Merkezinde ziyaret etti. Kendilerine nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederiz.

26 Mayıs 2023 tarihinde Sayın Murat Kurum, Türkiye Çevre Koruma ve Sürdürülebilir Kalkınma Dernekleri Federasyonu'na (Çeksiad) bir ziyaret gerçekleştirdi. Bu ziyaret, çevre konularında farkındalık oluşturmak ve sürdürülebilir kalkınma alanında yapılan çalışmaları desteklemek amacıyla gerçekleştirilen önemli bir etkinlikti.


Çekmeköy Sanayici ve İşadamları Derneği ÇEKSİAD’ı ziyaret ederek iş dünyası temsilcileriyle buluşan Bakan Murat Kurum, yeni İBB yönetimine kendilerinden devir aldıktan sonra tamamlamadığı projeler üzerinden yüklendi. Belediye Başkanı Ahmet Poyraz da işadamlarına “Eskiden bir büyükşehir belediyemiz vardı şimdi yok” dedi. ÇEKSİAD Başkanı Erdal Albayrak ise, “Derneğimizin en önemli özelliği büyük Türkiye hedefi ve ortak paydasında buluşmamız” dedi.

Sayın Kurum, Çeksiad Derneği'nin genel merkezine varışında dernek üyeleri tarafından coşkuyla karşılandı. Dernek yöneticileri ve üyeleri, Sayın Kurum'a derneğin faaliyetleri hakkında bilgi verdi ve çevre koruma, doğal kaynakların sürdürülebilir kullanımı, atık yönetimi ve iklim değişikliği gibi konular üzerindeki çalışmalarını anlattı.

28 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçim çalışmalarını kapsamında Çekmeköy’de bir dizi temaslarda bulunan Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Çekmeköy Sanayici ve İşadamları ÇEKSİAD’ı ziyaret ederek iş dünyası temsilcileriyle biraraya geldi. Bakan yardımcıları, Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Ak Parti İlçe Başkanı Av. Akın İlhan ve partililerin eşlik ettiği ziyaret programında işadamlarına hitap eden Bakan Kurum, İBB ve muhalefete sert eleştiriler yöneltti.


Ziyaret programının açılış konuşmasını yapan ÇEKSİAD Başkanı Erdal Albayrak konuşmasında, Çekmeköy henüz ilçe olmadan 2007 yılında bölgede faaliyet gösteren 130 işadamının biraraya gelerek kurduğu bu derneğin üyeleri hali hazırda 5 bin civarında istihdam sağlamaktadır. Yine derneğimiz bünyesinde ulusal ve uluslararası markalar ve dünyanın değişik bölgelerine ihracat yapan firmalar yer almaktadır. Derneğimizde ağırlıklı olarak sanayi, müteahhitlik, inşaat, hazır beton ve madencilik sektörleri mevcuttur. Derneğimizin en büyük özelliği ise ülkemizin yedi bölgesinden her siyasi görüş, düşünce ve fikre sahip büyük Türkiye hedefi ve paydasında buluşan üyelerden oluşmasıdır” dedi.


Bakan Murat Kurum da konuşmasında, göreve geldikleri ilk günden itibaren iş insanları, sanayiciler ve müteahhitlerle her zaman istişare ve diyalog içeresinde olduklarını kaydetti. Çekmeköy’de yapılan yatırımları anlatan Kurum, İBB’nin yeni proje geliştirmeyip mevcut projelerin de üzerini örttüğünü ifade etti. Yeni İBB yönetiminin kendilerinden devir aldıktan sonra tamamlamadığı projelere dikkati çeken Kurum, şöyle konuştu:

Ziyaret sırasında Sayın Kurum, Çeksiad'ın çevre projelerine olan katkılarından övgüyle bahsetti. Ayrıca, hükümetin çevre politikalarının uygulanmasında derneğin önemli bir payı olduğunu vurguladı. Sayın Kurum, çevre sorunlarına karşı duyarlılık oluşturmanın ve sürdürülebilir kalkınma hedeflerine ulaşmanın önemine değindi. Aynı zamanda, Çeksiad'ın çalışmalarının toplumun bilinçlenmesine büyük katkı sağladığını belirtti.

Ziyaret sırasında Sayın Kurum, dernek üyeleriyle etkileşim halinde oldu ve çevre konularıyla ilgili görüşlerini paylaştı. Dernek üyeleri, çevre politikalarının güçlendirilmesi ve sürdürülebilir kalkınma için daha fazla kaynak ayrılması konularında Sayın Kurum'a önerilerde bulundu.

Sayın Murat Kurum'un Çeksiad Derneği'ni ziyareti, çevre koruma ve sürdürülebilir kalkınma alanında yapılan çalışmalara verilen önemi göstermesi açısından önemli bir adımdır. Bu ziyaret, çevre bilincinin artırılması, kaynakların sürdürülebilir kullanımı ve iklim değişikliği gibi küresel sorunların çözümüne yönelik işbirliğinin devamını teşvik etmektedir. Sayın Kurum'un bu ziyaret sonrasında da çevre konularında destekleyici politikaların sürdürülmesi ve dernekler gibi sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliğinin güçlendirilmesi umulmaktadır.

Son Dakika Haberleri

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Yazarlarımız

Besiktas Nöbetçi Eczaneler

Anket

E-Bülten Aboneliği