Telefon
WhatsApp
Çin: Baitafute, 50 yıl boyunca istikrarlı enerji üretimi sağlayan bir mikronükleer pil geliştirdi
Yetkililer, bu sivil atom enerjisi pilinin pilot aşamaya girdiğini ve yakın zamanda seri üretilip piyasaya sürüleceğini belirtti.
 
Uygulanabilir alanlar açısından bu atom enerjisi pili, havacılık, yapay zeka ekipmanları, tıbbi ekipmanlar, MEMS sistemleri, gelişmiş sensörler, küçük drone'lar ve mikro robotlar gibi birden fazla senaryoda uzun ömürlü güç kaynağı ihtiyaçlarını karşılayabilir.
 
Teknik düzeyde bu ürün, nikel-63 nükleer izotop bozunma teknolojisini ve Çin'in ilk elmas yarı iletken (4. nesil yarı iletken) modülünü birleştirerek sivil kullanım sürecini başlatarak atom enerjisi pillerinin minyatürleştirilmesini, modülerleştirilmesini ve düşük maliyetli olmasını başarıyla sağlıyor.
 Aynı zamanda enerji yoğunluğu üçlü lityum pillerin 10 katından fazladır.1 gram pilde 3.300 miliwatt saat depolayabilmektedir, akupunktur ve silah ateşine tepki olarak alev almaz veya patlamaz.
 
 
Şirketin piyasaya sürülen ilk ürünü BV100, aynı zamanda dünyanın ilk seri üretilen nükleer pili olma özelliğini de taşıyor. 100 mikrowatt güce, 3V gerilime ve 15 X 15 X 5 milimetreküp hacme sahip. bir madeni paradan daha küçüktür. 
 
Şirket ayrıca 2025 yılında 1W'lık bir bataryayı piyasaya sürmeyi planladığını, "politika izin verirse" cep telefonlarının hiç şarj edilemeyeceğini, yalnızca 15 dakika uçabilen drone'ların her zaman uçabileceğini iddia ettiğini söyledi.
 
Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!