Telefon
WhatsApp
Çin'de insanları etkileyebilecek ölümcül Kovid benzeri virüs yaratıldı

Hakemli dergi makalelerinden oluşan bir veri tabanında dolaşan bir rapora inanılacak olursa, Çin, fareler için yüzde 100 ölümcül olan ve insanları etkileyebilecek yeni, ölümcül, Kovid benzeri bir virüs üzerinde deneyler yapıyor.

3 Ocak'ta bioRxiv internet sitesinde yayınlanan makalede, Çin ordusu tarafından eğitilen doktorların, "pangolin koronavirüsü" olarak adlandırılan virüsün kendi versiyonunu hazırlayıp, ne olacağını görmek için bunu bir grup fareye verdikleri iddia edildi. 

Makalede, "İnaktive edilmiş virüsle aşılanan dört fare ve sahte enfeksiyona sahip dört fare, kontrol olarak kullanıldı. Şaşırtıcı bir şekilde, canlı virüsle enfekte olan tüm fareler, aşılamadan sonraki 7-8 gün içinde enfeksiyona yenik düştü" dedi. 

Beyin Enfeksiyonuna Bağlı Ölümler

Uzmanlar, virüs verilen dört farenin enfekte olduktan sonraki beş gün içinde kilo verdiklerini buldu. Yedinci günde fareler halsizleşmeye başladı ve gözleri beyazlaşmaya başladı. 

Canlı virüsle enfekte olmuş farelerde, akciğerlerdeki viral yük 6. günde önemli ölçüde azaldı; hem viral RNA yükleri hem de beyin numunelerindeki viral titreler 3. günde nispeten düşüktü, ancak 6. günde önemli ölçüde arttı. Bu bulgu şunu gösteriyor: Makalede ayrıca, enfeksiyonun ilerleyen aşamalarındaki şiddetli beyin enfeksiyonunun bu farelerde ölümün temel nedeni olabileceği belirtildi. 

Araştırmacılar, ölüm nedeninin geç beyin enfeksiyonunun ortaya çıkmasıyla bağlantılı olabileceğini söyledi. 

Virüs farelerin vücuduna yayılmakla kalmayıp beyin, göz, akciğer gibi kritik organlara da ulaştı.

Araştırmacılar, "Bildiğimiz kadarıyla bu, SARS-CoV-2 ile ilişkili bir pangolin koronavirüsünün hACE2 farelerinde %100 ölüme neden olabileceğini gösteren ilk rapordur ve bu da GX_P2V'nin insanlara yayılma riskini akla getirir" diye ekledi.

 

 

https://www.dunyasondakika.com/

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!