Telefon
WhatsApp
Çin: Dışişleri Bakanı Wang Yi, ABD ve Tayvan'ı kontrol etmek için basın toplantısı düzenledi

Çin Komünist Partisi Politbüro üyesi ve Dışişleri Bakanı Wang Yi, şu anda Pekin'de toplantı halinde olan Ulusal Halk Kongresi (Ulusal Meclis'e eşdeğer Ulusal Halk Kongresi) vesilesiyle bir basın toplantısı düzenledi.

Tayvan ile ilgili olarak ise, ''Tayvan'ın bağımsızlığı''ndan ayrılma eylemlerinin Tayvan Boğazı'nda barış ve istikrara yönelik en yıkıcı unsur olduğu konusunda uyardı.

'' Ayrıca "ABD'nin Çin'e ilişkin yanlış algısının devam ettiğine" inandığını ifade ederek Biden yönetimine ABD-Çin ilişkilerinde istikrarın sağlanması çağrısında bulundu.

Wang, düzenlediği basın toplantısında, "İki büyük güç çatışmaya girerse, sonuç hayal edilemez. Çin ve ABD'nin el ele vermesi her iki ülkenin de çıkarınadır." dedi.

Öte yandan ABD'nin Çin'e uygulamaya devam ettiği cezai gümrük tarifelerini ve ABD'nin, Çin'in "bağımsız bir güç" olarak gördüğü Tayvan'daki Demokratik İlerici Parti hükümetine yaklaşımını da akılda tutarak, ``Birleşik Devletler Devletler sözleriyle eylemlerini uyumlu hale getirmeli ve sözlerini tutmalıdır dedi.

"Tayvanlı bağımsızlık güçlerine verilen destek, Çin'in egemenliğine karşı bir meydan okumadır" diye uyardı. 

 

 

https://www.dunyasondakika.com/

 

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Yazarlarımız

Besiktas Nöbetçi Eczaneler

Anket

E-Bülten Aboneliği