Telefon
WhatsApp
Çin, Rusya, Hindistan ve ABD acil uyarıda bulundu: İran ve İsrail'e seyahat etmeyin

Financial Associated Press, 12 Nisan (Editör Niu Zhanlin) İran ile İsrail arasındaki çatışma olasılığı giderek yükselirken, Çin,Rusya, Hindistan ve ABD gibi ülkeler, kendi halklarına İran'a seyahat etmemeleri konusunda art arda uyarılarda bulundu. Şu anda İsrail vb. ülkeler, bu Orta Doğu ülkeleri son derece yüksek güvenlik riskleriyle karşı karşıya kalabilir.

 

Çin'in İsrail Büyükelçiliği, Cuma günü yaptığı açıklamada, Ortadoğu'da gerilimin daha da arttığını, İsrail'deki yerel güvenlik durumunun daha ciddi ve karmaşık hale geldiğini belirtti. Burada Çin'in İsrail Büyükelçiliği, İsrail'deki Çin vatandaşlarına yerel güvenlik durumunu ve büyükelçilik tarafından yapılan güvenlik uyarılarını yakından takip etmelerini, güvenlik önlemlerini her zaman sıkılaştırmalarını, gerekmedikçe dışarı çıkmama konusunda ısrarcı olmalarını ve kararlılıkla davranmalarını bir kez daha hatırlatıyor. Yüksek riskli bölgelere ve hassas yerlere gitmekten kaçının.

Güvenlik bilincini etkili bir şekilde geliştirin, felcin üstesinden gelin, güvenlik önlemlerini güçlendirin ve güvenliği sağlayın. Şu anda güvenlik hatırlatmam hala "Çin vatandaşlarına İsrail'e seyahat etmemelerini hatırlatmak" durumunda. Lütfen buna çok dikkat edin ve yakın gelecekte seyahat etmekten kaçının. Eğer yine de gitmekte ısrar ederseniz, son derece yüksek güvenlik riskleriyle karşı karşıya kalabilirsiniz ve aldığınız yardımın etkinliğini etkileyebilir.

 

Rusya Dışişleri Bakanlığı, vatandaşlarına Ortadoğu'ya, özellikle de durumun oldukça istikrarsız olduğu İsrail, Lübnan ve Filistin topraklarına seyahat etmemeleri gerektiğini söyledi.

 

Hindistan Dışişleri Bakanlığı, bu iki ülkedeki Hint vatandaşlarının kendi güvenlikleri için maksimum önlem almaları ve hareketleri minimum düzeyde kısıtlamaları gerektiğini ekledi.

 

ABD Dışişleri Bakanlığı, Kudüs'teki ABD Büyükelçiliği'nde tüm hükümet çalışanlarına ve ailelerine güvenlik uyarısı yapmak için harekete geçiyor. ABD'nin Kudüs Büyükelçiliği tarafından perşembe günü yayınlanan bir güvenlik uyarısında şunlar belirtildi: "Çok dikkatli olunması nedeniyle, ABD hükümeti çalışanlarının ve ailelerinin İsrail'e kişisel seyahatleri bir sonraki duyuruya kadar kısıtlanmıştır."

 

 

 

 

https://www.dunyasondakika.com/

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!