Telefon
WhatsApp
Çin Xpeng AeroHT'nin
 
AeroHT , Xpeng'e ait olan EVTOL odaklı bir kuruluştur ve çoğunluk hissesi şirkete ve kurucusu He Xiaopeng'e aittir. AeroHT, 2013 yılından bu yana geniş ölçekte elektrikli uçaklar geliştirip uyguluyor ve binlerce güvenli uçuş gerçekleştiriyor.
 
Mobilite kardeşi Xpeng , kendi başına bazı şaşırtıcı teknolojiler sundu , ancak çoğu kişi AeroHT teknolojisinin daha da heyecan verici olduğunu iddia ediyor . AeroHT, Xpeng Motors'un 2022'deki yıllık 1024 Teknoloji Günü etkinliğinde 7. nesil uçan arabasını piyasaya sürdü . Diğerleri bu terimi genel anlamda kullanmıyor ancak prototip, hareket edebilen, pervaneleri çalıştırabilen ve gökyüzüne uçabilen gerçek bir elektrikli araç.
 
Teknoloji Günü 2023, yukarıda adı geçen uçan süper arabanın yenilenmiş bir versiyonu da dahil olmak üzere iki yeni "uçan araba" tasarımının tanıtımını yaptı. AeroHT serisinde yeni olan , arkasında bir eVTOL uçağı bulunan 6x6 dört tekerlekten çekişli EV'dir . Uçağa "kara uçak gemisi" adı verildi ve Las Vegas XPeng ve AeroHT'ye göre 2025 yılında seri üretime girecek .
Ancak bu gerçekleşmeden önce şirket, bu yılın dördüncü çeyreğinde modüler EV/eVTOL kombinasyonu için ön siparişleri açacak . AeroHT, karada konuşlu uçak gemisinin gerekli tüm testleri tamamladığını , araştırma ve geliştirme doğrulama aşamasında olduğunu ve seri üretim hazırlıklarına başladığını paylaştı.
 
Xpeng AeroHT, "uçan arabanın" nihai tasarımının hâlâ geliştirilme aşamasında olduğunu söylese de, gözlüklerin seri üretime geçmesi durumunda aşağıdaki özellikleri taşıması gerekiyor:
1) Topraklama modülü (BEV)
-4-5 yolcu kapasitelidir.
-Genişletilmiş menzilli elektrik güç sistemi, eVTOL hava modülünü birden çok kez şarj edebilir.
-Üç dingilli altı tekerlek konfigürasyonu, 6×6 dört tekerlekten çekişe ve arka tekerleklerden yönlendirmeye olanak sağlar.
2) Hava modülü (eVTOL)
-Dikey kalkış/iniş ve alçak irtifada uçuş yapabilen, tamamen elektrikli pilotlu uçak.
- Elektrikli tahrik sistemi, tek nokta arızası güvenlik gereksinimlerini karşılar.
-eVTOL manuel ve otonom uçuş modlarını destekler .
-270° panoramik çift kokpit geniş bir görüş alanı sağlar.
Xpeng kurucusu He Xiaopeng, havayolunun fiyatlandırmasının 1 milyon yuan (140.500 $) segmentler halinde olacağını söyledi.
Buna ek olarak, seri üretilen bir eVTOL taşıyıcısı olan Xpeng AeroHT , uçan süper otomobilinin uluslararası ilk canlı gösterisiyle CES izleyicilerini büyüledi. Elektrikli araç, dikey kalkış ve inişi başarılı bir şekilde tamamlamadan önce rotor donanımlı bir kolu devreye sokarak uçuş moduna geçiyor.
Xpeng AeroHT, 2021'deki 1024 Teknoloji Günleri sırasında altıncı nesil uçan arabasını piyasaya sürdüğünde , 2024 yılında 1 milyon yuan'dan (yaklaşık 156.600 $) daha düşük bir fiyata ulaşması bekleniyor. Ancak elektrikli havacılık bölümünün üretim odağının en azından şimdilik karada konuşlu uçak gemileri üzerinde olması nedeniyle bu artık hedeflenen bir varış gibi görünmüyor.
Bu, bir gün bu gerçek uçan elektrikli arabanın üretime geçtiğini görmeyeceğimiz anlamına gelmiyor ve bugünkü canlı gösteriye bakıldığında, bu her zamankinden daha uygulanabilir görünüyor . Ancak şimdilik Land Carrier için ön siparişlerin başlayacağı 2024 yılının dördüncü çeyreğini hedefliyoruz dedi.
 
Kaynak:Xpeng HTaero
 
 
 
 
 
Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!