Telefon
WhatsApp
Cumhurbaşkanı Erdoğan:

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Türkiye Ulusal Risk Kalkanı Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları şöyle: Tarihimizin en ağır can kayıplarından ve yıkımlarından biri olan 6 Şubat depremlerini afetler konusunda yeni bir miladın başlangıcı haline getireceğiz. Türkiye'yi, dünyanın afetlere karşı en hazırlıklı ve afetler sonrasında en hızlı ve etkili tepki verebilen ülkesi haline getirmekte kararlıyız. Bina stoğumuzu yenilemek başta olmak üzere sıkıntılarımız oldu.

Depremlerden alnının akıyla çıkan TOKİ projeleriyle alay edenler olduğunu da biliyoruz.

Depremi yangından sele heyelandan ayrı göremeyiz. Hepsiyle birlikte mücadele etmemiz şart. Bugünkü toplantıda bir ilk adım olarak görüyoruz. Deprem sahasındaki pratiklerimizi bilim insanlarımızın birikimleriyle harmanlayarak bundan sonraki adımlarımızı atacağız. Bu toplantıda 110 bilim insanı siyasetçi bir aradayız. Bilim insanlarımızın katkılarıyla adımlarımız atacağız. 11 vilayette başımıza gelen bu deprem felaketinden sonra gerek bu 11 vilayet gerekse ülkemizin genelinde 81’inde inşallah atacağımız planlama ve yeni projelendirme ile birlikte şehirler ve köy evleri hepsi ele alınmak suretiyle bir adım atalım.

"Afet Yönetimi Politikalar Kurulu'nu kuruyoruz"

İlk yapacağımız işlerden biri Cumhurbaşkanlığı bünyesinde 9 olan politika kurullarına 10'uncu olarak Afet Yönetimi Politikaları Kurulunu eklemek olacaktır.

Türkiye için hemen şimdi diyerek, ülkemizi afetlere hazırlıklı, afetleri en az kayıpla atlatan, sonrasında hızla toplanan bir yer haline getirelim.(Milliyet)

 

 

 

https://www.dunyasondakika.com/

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Yazarlarımız

Besiktas Nöbetçi Eczaneler

Anket

E-Bülten Aboneliği