Telefon
WhatsApp
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan canlı yayında önemli açıklamalar'da bulunuyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

DEPREM BÖLGELERİNDE SON DURUM

Bu hafta pazartesi günü Adıyaman'daydık. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Yakınlarıyla görüşürüyoruz. Görüştüğümüzde hepsi gerçekten çok çok canları yanmış vaziyette. Onların acısını biraz paylaşıyorsak ne mutlu bize. Önceki hafta Kahramanmaraştaydık. Bu cuma Gaziantep'te olacağız. Bir ihtimal aynı gün Kilis'te olacağız. Cumartesi günü de Elazığ'da olmayı planlıyoruz. Ramazan boyunca depremzedelerimizi asla yalnız bırakmayacağız. 11 vilayetimizi sürekli ziyaret edeceğiz. Cumhur İttifakı olarak buraları birlikte dolaşmayı da planlıyoruz. Kabine'deki arkadaşlarım buraları aynı şekilde ziyaret ediyor. Biz bu adımları atarken en çok üzüldüğümüz konulardan bir tanesi yaklaşık 850 bin kişi olmaz üzere uzvunu kardeşlerimiz evlatlarımız var. Süratle protezlerini yapıyoruz. Bu çalışmalar hızla devam ediyor. Annesini babasını kaybetmiş, 2 ayağını da kaybetmiş vatandaşımız var. Bu rakam az bir rakam değil. Bir tanesinin polis babası hayatta, ancak annesini kaybetti. Bizim devletin huzur evlerinde misafir edeceğimiz vatandaşlarımız var. Onlarla beraber bir hayat süreceğiz. Protezlerde bile en kalitelisini arayıp bulup onunla yapacaksınız tedaviyi ki devletimiz bize sahip çıkmadı dedirtmeyelim.

"HAYATINDA İNŞAAT NEDİR GÖRMEMİŞ, BİZİ ELEŞTİRİYOR"

Hayatında inşaat nedir görmemiş, kalkmış bizi eleştiriyor, temele çukur diyor. Bakın bunlar deniz kumu falan değil mıcır. Bunlarda hassasiyet var. Eskiden çimento torbaları gelir, harçlama usulü ile hazırlanırdı. Burada böyle sistem yok. Mikser ile yapılıyor. Bu mikser ve pompa ile yapılan çalışmada dört dörtlük bir temel atıyoruz. Hassasiyetimiz çok çok yüksek. TOKİ bu konularda zaten kendisini ispatlamış. Zemine dikkat ediyoruz. Sulak zeminde değil. Daha çok kaya zeminde temelleri atıyoruz. Bir tane doktor müsvettesi kalkmış konuşuyor. Senin acaba inşaat ile alakan olmuş mu? Bizim hastanelerle ilgili attığımız adımları, temelleri küçümsüyor. Ben hemen sağlık bakanımı aradım neyin nesidir? Daha sonra Bakan Kurum'u aradım. Bazı eksikler olsa bile biz buna müdahale edeceğiz ederiz dedi. Yalana gerek yok. Biz bir şeyi yapıyoruz, yaptık dersek, biz bunu yaparız Meral Hanım. Benim adım Tayyip, soyadım da Erdoğan. Bunlara dikkat et, konuştuğun zaman da buna göre konuş. Biz attığımız her adımı tartarak atarız. 20 yıllık iktidarımızda atılan adımlara dikkat et. Yaptığımız otoyallarda bir fire var mı? Kocaeli'nde attığımız adımlara bak, orada yaşıyorsun. Beni kendinle uğraştırma, yanlış yere kafanı çarpıyorsun.

Muhalefet herkesi kendisi gibi beceriksiz sanıyor çünkü yaptıkları bir şey yok. Ben hiçbir zaman oralarda muhalefetin büyükşehir belediyelerinden kimseyi göremedim. Muhalefet her zamanki gibi ayrıştırma ile hareket ediyor. Partimizin belediyeleri, kardeş belediyeleri ilan edildi, deprem bölgelerinde kendilerine zemin oluşturdular. Ben kendilerine özellikle teşekkür ediyorum. Çalışmalar 7 24 sürüyor. Sadece bunlar mı hayır. Yemek, içecek, su a'dan z'ye. 

Kullanma suyu ile içme suyunu birbiri ile karıştırmasınlar. İçme suyu ve kullanma suyu farklı. Yüzlerce binlerce TIR ile içme suyu göndereceğiz dedik. Önceleri bunu uygulamadılar, sonra uygulamaya geçtiler. Bunların hepsini aştık. Yaşadığımız bu felaketin ardından vatandaşı devletine karşı tahrik etmeye çalışan bir muhalefet ile karşı karşıyayız. Hala bugün polisime jandarmama yoklar burada diyorlar. Elinize dizinize dursun. Bu askere böyle ihanet olur mu? Bu ihaneti bir teröristler askerime yaptı, bir de bu muhalefet yapıyor. Ne derseniz deyin, benim halkım askerine mehmetine sahip. Dün akşam onlarla birlikte iftar yaptım. Hepsi de o arazinin onlara verdiği dinamizm içindeler. Şunu çok açık söylüyorum: Ey muhalefet, askerime, jandarmamıza, polisime hakaret etmekle size ekmek çıkmaz., avucunuzu yalarsınız. Biz asrın felaketinin üstesinden asrın dayanışması ile gelirken onları hezeyanları ile baş başa bırakıyoruz. Depremin yaralarını sarmak dışında da bir iş ile ilgilenmiyoruz. Bizim muhalefet çok konuşur ama hiçbir iş yapamaz.

İzmir depreminde biz gidene kadar onlar ortada yoktu. Ne demeye başladı milletimiz 'Yaparsa AK Parti yapar.' Ey bay bay Kemal, Karabağlar'da kim var? CHP belediyesi var. Ne yapıyorsunuz oralarda? Hadi ne yapacaksan yap da görelim.

KENTSEL DÖNÜŞÜM

İmar ile ilgili yasal düzenleme var. 120-130 söz sahibi olan mühendislerle, mimarlarla, hocalarımızla geniş bir toplantı yaptık. Yeni bir düzenlemeyi yapmak mukadderdir diye düşünüyorum. Biz bu hocalarımızla beraber çalışıyoruz, yeni dönemde daha detaylı bir şekilde ele alıp yasal çerçevelerde de bir adımı atabiliriz. Artık imar affı düşünemeyiz. Düşünme vakti yok.

İstanbul'da Fikirtepe'yi hatırlayın. Oralarda biz evleri yıkamadık. Ki oralar bizim oy depomuzdur. Bakanlarımız tek tek ziyaret ettiler. Bir an önce buradan sizi kiraya taşıyalım. Burada evlerinizi yapalım, sonra gelin tekrar oturun. Bazıları 4 daire istedi, 2 daire istedi. Tahrikler ile beraber bunları yapmak da zorlanıyorsunuz. Biz oraları yaptık. Pırıl pırıl bir hale geldik. Zemin artı 3 gibi binalar yapıldı. Daha önce evlerini yıktırmayanlar 15 gün önce benim yolumu çevirip 'bizim evleri de yıkın' dedi. 3,4 sene önce evet demiş olsalardı bu binalar bitmiş olacaktı. Ama anlatamıyorsun, açıkta kalırım sanıyor. Şimdi bu felaketlerden sonra başka çare yok diye düşündüler herhalde. Süratla bir dönüşüme gidiyoruz.,

"ASKERE HAKARET EDEN VATAN HAİNİDİR"

Askerimize hakarette bulunanlar vatan hainidir. Bunların vatanını sevmek, milletini sevmek gibi bir derdi yok. Açık ve net söylüyorum bunlar asker düşmanıdır. Bunların herhalde tek tek kimler oldukları belli. Bay bay Kemal'in kimi ziyaret ettiği belli. Terörün parlamentodaki uzantılarını ziyaret ediyor. Ana muhalefetin başı acaba buradan ne elde edecek? Ana muhalefetin başındaki zat Demirtaş'ı, Apo'yu kurtarmaktan bahsediyor. Diyarbakır'daki yavrularımızı öldürenler Demirtaş'ın talimatı ile sokaklara dökülüp onları şehit etmedi mi? Meral Hanım da içinde olmak kaydıyla, 6'lı Masa şimdi 7 oldular, bunları nasıl çıkaracaklarının planını yapıyor. Benim milletim gereken hesabı 14 Mayıs'ta soracak. TSK milletimin emrindedir.

Bölgedeki askeri birliklerimiz ilk andan itibaren depremin yaralarını sarmaya başlamıştı. Her rütbedeki askerimiz milleti ile bütünleşti. Askerimizin yaptığı tüm faaliyetler resmi kayıtlarda mevcuttur. Gerçekleri saptıranların tek amacı milli birliğimizi, askere olan güveni sarsmaktır. Aynı şeyi Kızılay için AFAD için de yaptılar. Sizin gözleriniz kör mü? Bay bay Kemal'in gözü kör onu anladık da sizin gözünüz kör mü? Çadırdaki AFAD yazısını görmüyor, AFAD burada yok diyor. Deprem bölgesindeki vatandaşımızın yardımına koşan yarım milyon insanımızın her birine tekrar şükranlarımı sunuyorum.(Milliyet)

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Yazarlarımız

Besiktas Nöbetçi Eczaneler

Anket

E-Bülten Aboneliği