Telefon
WhatsApp
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elazığ'da iftar programında açıklamalarda bulundu.

Rabbim soframızın bereketini artırsın. Bu sofra çevresinde buluşanların makam, zengin ve fakirin hiçbir önemi yoktur. Asrın felakati ile mücadele ettiğimiz bu zor günlerde insanımız yardımlaşmanın kitabını adeta yeniden yazıyor. Belediyelerimiz nerede bir muhtaç varsa ihtiyaçlarını gidermenin derdinde. 85 milyonun tamamı dünyada başka hiçbir millete nasip olmayacak bir şuur ile depremzedelerimize omuz veriyor.

Milletçe 6 Şubat sabahı insanlık tarihinin en büyük afetlerinden birine uyandık. Depremler Elazığ'ın da aralarında bulunduğu 11 şehirde yıkıma yol açtı. Depremde hayatını kaybeden insanlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Yitip giden canlarımızın yüreğimize düşürdüğü ateşi tarif etmekte kelimeler kifayetsiz kalıyor.

2020 senesinde Elazığ'da yaşanan depremden sonra hiçbir insanımızı sahipsiz ve çaresiz bırakmadık. Gece gündüz çalışarak depremden etkilenen vatandaşlarımızı yeni yuvalarına kavuşturduk. Şimdi de aynısını 11 vilayetimizin hepsi için yapıyoruz. Deprem konutlarımızın inşaasına geçiyoruz. 67 binin üzerinde konut ve köy evinin inşa sürecini başlattık. Her gün her saat yeni konutların temelleri atılıyor ve bu sayı sürekli artıyor. Amacımız toplam 650 bin konutu yaparak deprem mağdurlarına teslime etmektir. Her ne kadar birileri bizi daha fazlası için cesaretlendirmek yerine saçma sapan yalanlarla önümüzü kesmeye çalışsa da devam ediyoruz. Biz sandık ufukta görününce vaat bohçasını açanlardan değiliz. Biz vaatlerinin sonuna kadar arkasında duran bir Cumhur İttifakıyız. Aynı başarıyı burada da sergileyeceğiz. İş yapmak ülkeye ve millete hizmet etmek varken başka hedefler peşinde koşanları Allah'a havale ediyoruz. Bizim onların lakırdılarını dinleyecek vaktimiz yok. Depremzedelerimiz bizden yuva bekliyor. Cumhur İttifakı olarak bu beklentileri boşa çıkarmamakta kararlıyız.

Allah'ın izniyle şu seçim gündemini de atlattıktan sonra deprem bölgesindeki çalışmalara daha fazla yükleneyeceğiz. Önümüzde 43 gün kaldı. 14 Mayıs'ta hep birlikte sandıklara gidecek ve geleceğimiz adına tercihimizi ortaya koyacağız. Bizi asla yalnız bırakmayan Elazığ'ın 14 Mayıs'ta da aynı kararlı duruşu tekrarlayacağına inanıyorum.(Posta)

Terör örgütleri ile yol yürümekten çekinmeyenlere, koltuk kavgasına tutuşanlara, söylemleriyle FETÖ'cülere ve bölücülere umut aşılayanlara kendi siyasi ikballerinden kendi heveslerinden başka bir şey düşünmeyenlere hak ettikleri dersi vermenizi bekliyorum. Rabbim yolumuzu bahtımızı açık etsin diyorum. Bugün temelini attığımız deprem konutlarımızın şehrimize hayırlı olmasını diliyorum.

 

https://www.dunyasondakika.com/

 

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Yazarlarımız

Besiktas Nöbetçi Eczaneler

Anket

E-Bülten Aboneliği