Telefon
WhatsApp
Cumhurbaşkanı Erdoğan gençlerle buluştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle;Bu anlamlı günde sizlerle olmaktan mutluluk duyuyorum. Rabbime bana sizler gibi genç, dinamik, yürekli, gözleri ışıl ışıl, vatan millet kokan yol arkadaşları verdiği için ham ediyorum. Eskinin köhne düzenini değiştirerek, modern Türkiye'yi inşa etmenin alt yapısını oluşturduk. Kimsenin sizinle hedefleriniz arasına girmesine müsaade etmeyin. Çeşitli mecralardan kasıtlı olarak yayılan umutsuzluk dalgalarına asla prim vermeyin. Sizlerden hayallerinize sıkı sıkıya sarılmanızı özellikle istiyorum. Kimsenin sizinle hedefleriniz arasına girmesine, sizi ideallerinizden koparmasına müsaade etmeyin. Gençlerimiz önüne bir gelecek vizyonu koymak yerine kendi başarısızlıklarını örtmeye çalışan siyasetçiler size asla örnek olamaz. Türkiye daha önce bu tarz siyasetçi profilleri görmüş ama hepsi eninde sonunda unutulup gitmiştir. Eserleri yok. Biz ise siyasi hayatımızın tamamında gençlerimize güvendik. Sizlerin her alanda yolunu açmanın gayreti içinde olduk. Seçilme yaşı biliyorsunuz 30'du bunu önce 25'e daha sonra 18'e biz indirdik. Niye bunlar yapmadı? Çünkü gençlerine güvenmiyordu. Gençlerimize güvendik, inandık onlarla da yolları yürüdük ve yürüyoruz. Pazar günü seçimlerin sonuçlarına göre en genç milletvekilinin dördünün bizim partimizden olması bunun ispatıdır. Gençlik kollarımı başkanımı İzmir'de bölgesinde ilk sırada aday göstererek bu konudaki kurumsal tavrımızı da ortaya koyduk. CHP Genel Başkanı ise asla böyle bir adım atmadı, atamaz. Bu yürek ister yürek. Zihinsel devrimi gerçekleştirmediğiniz sürece bu işi gerçekleştiremezsiniz. Biz şu anda zihinsel devrimi gerçekleştirmenin gayreti içerisindeyiz. Zihinsel devrimi sizinle gerçekleştireceğiz. 

Gençler, şurası düne kadar neydi biliyor musunuz? Burası geçmişi itibarıyla meşhur Rami Kışlası'ydı. Fakat daha sonra ne oldu burası Rami Gıda çarşısı oldu. Ben burada çalıştım halini bilirim buranın ve daha sonra burasının farklı bölgelere taşınma süreci oldu. Ondan sonra Kültür Turizm Bakanımla burayı konuştuk ve şu anda gördüğünüz hale getirdi. 

İstanbul susuzdu. İstanbul'u susuzluktan başkanınız kurtardı. Sizin tamamınıza yakınınız eski Haliç'i bilmez. Kokusundan geçilmezdi. Balık falan yaşayamıyordu. Öyle bir hal vardı orada. O zaman belediye başkanı olarak, pis suyu Aliböyke'deki taş ocağına aktardık. Yine bir tülbent gibi pisliği tülbentin üzerinde bırakarak suyunu geri Haliç'e gönderdik. O çamur tabaka taş ocağında kaldı. Orada oyun parkı yaptık. Haliç'in pis kokusundan çevreyi kurtardık. Boğaz'ın suyunu tünel hattıyla Haliç'e gönderdik. Haliç Kongre Merkezi mezbahaneydi. Orada bağırsakcılar vardı. Orası rezaletti. Adımı attık, benden sonra da Kadir Bey yeni haline getirdi. Sizin İstanbul'da böyle bir eseriniz var mı? CHP'lilere sorun. Ya siz ne yaptınız? Istranca Dağları'ndan İstanbul'a su getirdik. CHP'yi 3 şeyle tanımlarım. Çöp, çukur, çamur. Çöp dağlarını kaldırdık, susuzluğunu giderdik.

Çöp dağlarını kaldırdık, çukurları yok ettik. Doğal gaz noktasında 50 bin eve doğal gaz vermişlerdi ben görevi bıraktığımda 1 milyon 250 bin eve biz doğal gazı getirdik. Gençler özellikle seçilme ihtimali olmayan yerlerden CHP aday gösterdi. Bu zat gençlere güvenmiyor, bu zat gençlerin Meclis'te olmasını istemiyor. Gençlerimizin özgüven sahibi olmasından rahatsızlık duyuyor. Aslında bu şahıs gençleri kendisine en büyük rakibi olarak görüyor. En iyi cevabı sizlerin 28 Mayıs'ta vereceğine inanıyorum.

Yüzde Bir' Bulmayan Partilere 40'a Yakın Vekil Hediye Etti

İlk defa oy kullanan 5 milyonu aşkın genci yok sayan zat toplam oyları yüzde 1'i bulmayan partilere 40'a yakın vekil hediye etti. Bir de ne diyor ben hesap uzmanıyım diyor. Gençler sizin üzerinizde önemli bir görev daha var. Bunu siyasette mezara gömmek için 28 Mayıs'ta kararı ona göre verin. Bu zaten hesap uzmanlığından emekli olmuştu gelin siyasetten de emekli edelim. Gençlerimizin diğer pek çok şeyle birlikte 28 Mayıs'ta bunun hesabını sandıkta soracaklarına inanıyorum. 28 Mayıs'ta aynı zamanda ben gençlerimizi kendi başarısızlıklarına ortak etmeye çalışanlara da esaslı bir ders vereceklerine inanıyorum. Milletin sinir uçlarıyla oynayanları sizlerin desteğiyle siyasetten emekli edeceğiz. Çirkinleşen hatta çirkefleşen siyaset dilinin sahiplerinden bu ülkeyi hep birlikte kurtaracağız. 

Gereken Dersi Vereceğiz

11 şehir deprem bölgesi, deprem bölgesindeki insanlara bu denli hakaret edilir mi! Otellerden onları kovuyorsunuz bunları göreceğiz ona göre de önümüzdeki pazar günü de gereken dersi bunlara vereceğiz. Salı günü 2 vilayetimze gitmek suretiyle 6 deprem şehrimizi Devlet Bey ile ziyaret edeceğiz. Ne sıkıntı varsa bu sıkıntıları inşallah giderelim istiyoruz. Oralarda yaşayan insanlar bizim kardeşlerimiz. Biz buralarada bize az oy çıktı diyemeyiz. 14 Mayıs seçimlerinde özgür iradelerine sahip çıkan gençlerimzi daha büyük başarıyı 28 Mayıs'ta da sergileyecekler. Sizi karamsarlığa sürmek isteyenlere, hayallerinizi elinizden almaya peşinde koşanlara gençlerimizin artık yeter diyeceğinden şüphe duymuyorum.(Milliyet)

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!