Telefon
WhatsApp
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İzmir mitingi dünyada ses getirdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün İzmir'de 14 Mayıs seçimleri kapsamında önemli bir miting düzenledi. Meydanın dolup taştığı mitingde yer bulamayanlar küçük teknelere binip denizden Erdoğan'ı dinledi.

Gündoğdu Meydanı'ndan düzenlenen mitingde İzmir'e yapılan yatırımlara değinen Erdoğan muhalefete yönelik eleştirilerde bulunarak şu ifadeleri kullandı:

Terör Örgütü Uzantılarıyla Görüşmedik: Vesayetin tehditlerinden korkmadık, terör örgütlerinin saldırılarından ürkmedik. Parlamento içinde Bay Bay Kemal gibi onların uzantılarıyla gidip görüşmeler yapmadık. Soruyorum; Kandil’in parlamentodaki temsilcileriyle kapalı kapılar ardından Bay Bay Kemal neler görüştü? Bunu bir açıklasana. İzmir'e böyle birisi yakışıyor mu ya? Öyleyse bu seçim 14 Mayıs Bay Bay Kemal’i uğurlama seçimi olmalı.

Bay Bay Kemal: Zira konuşuyor, sürekli bir şeyler söylüyor. Diyor ki İzmir daha iyisine layık. Doğru, peki İzmir’in büyükşehir belediyesi sende. Her yağmurda İzmir ne hale geliyor? Peki, İzmir’e AK Parti iktidarının getirdikleri ortadayken böyle nankörlük olur mu ya... Biz İstanbul’dan İzmir’e kaç saatte geliyorduk? 7,5 saatte. Şimdi 3 saat 15 dakika. Menderes Havalimanı’nı İzmir’e kim yaptı? Bay Bay Kemal sen neredeydin ya? Biz yaptık, biz. Ne varsa yaptık, hala yapıyoruz, yapacağız. TCG Anadolu Alsancak Limanı’na geliyor. Gezmeyi ihmal etmeyin, son haftayı buraya ayırdık, finali burada yapalım dedik. Ben karşımda bu muhteşem katılımı görünce Türkiye Yüzyılı’na büyük bir güvenle bakıyorum.

Bıktık Yalanlarından: Bu millet sana yürü Kemal demeyecek. Ben size inanıyorum. Çünkü bu masa öyle bir masa ki görünürdeki 7 ayağının hepsi de birbirine dolaşmış durumda. Böyle masa olur mu? Biri HDP ve onun üzerinden PKK’ya sözler verildiğini söylüyor, öteki inkar ediyor. Biri tefecilerden 300 milyar dolar buldum, hemen getireceğim diyor. Ya Bay Bay Kemal, bıktık senin şu yalanlarından. Bulduysan al getir, sen getirdin de biz niye getirdin mi dedik.

Eğer vereceksen Merkez Bankası’na ver, diğer bankalara vereceksen diğer bankalara ver ama yalan söyleme. Çünkü bunlar esrar, eroin kaçakçısı. Yok böyle bir şey, hayatı yalan. Öteki ‘bu para ancak 10 yılda gelir’ diyor, biri ‘tüm teröristleri cezaevinden çıkaracağım’ diyor, biri ‘savunma sanayi projelerin askıya alacağım’ diyor, öteki başka terane mırıldanıyor. Biri ne diyor LGBT’nin başımızın üstünde yeri var diyor, öteki ben bunlarla nasıl bir araya gelirim diyor.

Bbc Manşete Taşıdı

Söz konusu mitingin kalabalığı ise dünya basınında kendine yer buldu. BBC'nin yaptığı adeta analiz gibi haberde 'Erdoğan İzmir'de fırtına gibi gürledi' ifadesine yer verildi.

40 Dakikalık Performans

Haberin devamında muhalefetin kalesi İzmir'de mitingde yoğun bir katılım olduğunu hatırlatan BBC Erdoğan'ın 40 dakika boyunca 'mücadeleci bir performans' vererek geçmiş seçimlerdeki coşkulu anlarını tekrar ortaya koyduğunu belirtti.

Mitinge katılan kişilerin ifadeleri ve birçok kişinin sıcak havaya rağmen saatler öncesinden bölgeye geldiği hatırlatıldı.

Yunan Basını

Yunan basını da kalabalık mitingi manşetlerine taşıdı. Etnos gazetesi mitinge gelen kişi sayısı ve alandaki yoğunluğa dikkat çektiği haberinde 'Erdoğan muhalefetin kalesinde güçlü bir destekle ortaya çıktı' ifadesine yer verdi.

Afp

Fransız haber ajansı AFP ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 3 gün sonra tekrar sahalara döndüğünü ve mitinglere hız kesmeden devam ettiğini aktardı.(Milliyet)

Polıtıco

Politico'da yer alan haberde ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yoğun programına dikkat çekildi ve Erdoğan'ın dün Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Libya Başbakanı Abdul Hamid Dbeibah ile görüştüğü belirtildi.

 

Son Dakika Haberleri

https://www.dunyasondakika.com/

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Yazarlarımız

Besiktas Nöbetçi Eczaneler

Anket

E-Bülten Aboneliği