Telefon
WhatsApp
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Seçim tarihi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları: Sizlerle birlikte tüm milletimizin büyük umutlar ve heyecanlarla girdiği 2023 yılı inşallah hayırlara vesile olacaktır. Kuruluşumuzun 21,5 yılını ve iktidarımızın 20 yılını geride bıraktığımız şu günlerde yeni bir imtihanın da eşiğindeyiz.

SEÇİM TARİHİNİ BELKİ GÜNCELLEYECEĞİZ

Mevsim şartlarını dikkate alarak belki birazcık öne çekerek tarihini güncelleyeceğimiz 2023 seçimlerinin önemini en iyi sizler biliyorsunuz.

Milletin kurduğu, iktidara getirdiği ve her mücadelesinde yanında yer aldığı bir siyasi teşekkül olarak tarif ettiğimiz AK Parti'nin bu imtihanı da başarıyla geçmesini sağlamak öncelikle bizlerin, buradaki heyetin sorumluluğundadır.

11 MİLYON 241 BİN ÜYEMİZ VAR

Şu gerçeğin altını bir kez daha çizmek istiyorum. AK Parti resmen kurulduğu 14 Ağustos 2001 tarihinden bugüne kadar sadece girdiği her seçimi kazanmakla kalmamış milletimizin gönlündeki yerini de sürekli güçlendirmiştir. Bu gücün en müşahhas

tezahürlerinden birini üye sayımızda görmek mümkündür. Kuruluşumuzun ardından girdiğimiz ilk seçim yılı olan 2002'de üye sayımız 400 binler seviyesindeydi. Bir sonraki seçim yılı olan 2007'de üye sayımız 1 milyon 350 bine yükseldi. Ardından 2011'de üye sayımız 4,4 milyonu buldu. 2015 yılında üye sayımız 9 milyonun üzerine, 2018 yılında 10 milyon sınırına çıktı. Yargıtay Başsavcılığı tarafından açıklanan kayıtlara göre 2023 yılına 11 milyon 241 bin üyeyle girdik.

AK PARTİ'Yİ ZİRVEDE TUTAN SIR İŞTE BUDUR

Aradan geçen 21 yıla rağmen ilk günkü kararlılıkla çalışarak bu başarıyı elde ettik. Bu eser ve hizmet yolcuğunda yaptıklarımızla milletimize verdiğimiz sözü tutmuş olmanın gönül huzuru içindeyiz. Ülkeyi yönetme emanetini teslim aldığımızda yorgun ve kırgın ama aynı zamanda 'Türkiye biziz' diyen bir millet bulmuştuk. AK Parti'yi kuruluşundan bu yana hep zirvede tutan sır işte budur. AK Parti saflarına katılarak Türkiye Yüzyılı ahdimize katılan herkese şükranlarımı sunuyorum.

EKONOMİMİZİ ÇÖKERTME TEHDİDİNE MARUZ KALDIK

Ordu içine sızdırdıkları hainler vasıtasıyla başlattıkları 15 Temmuz darbe girişimi de milletimizin sinesine çarpıp akamete uğradı. Yönetim sistemimizi değiştirerek mücadeleyi bir üst seviyeye çıkarmamız üzerine dünyada eşi benzeri olmayan ekonomimizi çökertme tehdidine maruz kaldık. Aldığımız tedbirler ve hayata geçirdiğimiz mekanizmalarla bu meseleyi de hal yoluna koyarken bu defa tüm dünyayı etkileyen krizlerin rüzgarı esmeye başladı. COVID-19 salgınıyla başlayan süreç, uzunca bir süredir bizi köşeye sıkıştırmaya, sinsi yol ve yöntemlerle diz çöktürmeye çalışanların aslında ne kadar kırılgan bir siyasi, sosyal, ekonomik, güvenlik mimarisine sahip olduğunu gösterdi. Rusya-Ukrayna savaşıyla genişleyen kriz, gelişmiş diye tabir edilen ülkelerin güvenlik ve refahları dışında hiçbir şeyi umursamadıkları, bunu korumak için her yola başvuracaklarını bir kez daha ispatladı.

LİDERLER OLARAK BİR ARAYA GELECEĞİZ

Bu sabah Putin ile bir görüşmem oldu. Ukrayna - Rusya savaşını ele aldık. Bölgede neler yapabileceğimizi konuştuk. Suriye'deki gelişmeler, Rusya-Suriye-Türkiye olarak Moskova'da bakanlarımızın bir araya gelişleriyle bir süreç başlattık. Ardından dışişleri bakanlarımızı bir araya getireceğiz. Daha sonra da gelişmelere göre liderler olarak bir araya geleceğiz.

TAHIL KORİDORUNU GÖRÜŞECEĞİZ

Bugün yine biraz sonra izninizi alacağım. Zelenskiy ile bir görüşmem olacak, bu görüşmede de yine aynı şekilde sayın Putin'le yaptığımız görüşmeler ve Rusya-Ukrayna ilişkilerini daha yumuşak bir düzeye oturtabiliriz bunları görüşeceğiz. Tahıl koridorunu görüşeceğiz, amonyak olayını görüşeceğiz, gübre olayını görüşeceğiz ve fakir Afrika ülkelerine Rusya tahıl verme noktasında hazır olduğunu bugün yine söyledi. Biz de bu tahılı alıp bunları fabrikalarımızda öğüterek una çevirmek suretiyle bu az gelişmiş Afrika ülkelerine bunları göndermenin gayreti içerisinde olacağız.(Milliyet)

DURUŞUMUZDAN TAVİZ VERMEDİK

Biz tüm bu süreci yürütürken sıkıntıların, belirsizliklerin üzerimize kara bulut gibi çöktüğü günler oldu. Duruşumuzdan taviz vermedik. Telkin ve baskılara rağmen kendi politikalarımızı hayata geçirmekte bağlı kaldık. Tercihimizi ülkemizi büyütme yönünde yapmaktan çok mutluyuz. İstihdamdan ihracata her alandaki başarılı sonuçların verdiğimiz emeklerin boşa gitmediğine işaret ediyor. Kabine Toplantısı'nda bu süreci ayrıntılı şekilde milletimize aktaracağız.

MERAL HANIM BİZİ İYİ TANIR

Büyük Çamlıca Camimiz nice defalar 60 binleri ağırladı. Yani bizim bu zattan bu ifadeyi duymamız çok üzmüştür. Bunu o masanın etrafında birileri söyleyebilir ama onun söylemesine akıl karı erdiremedik. Diğeri de çıkmış, "Erdoğan Ayasofya'yı açamaz" diyor. Ee açtık. Aslında Meral Hanım bizi iyi tanır iyi bilir de: Bu lafı nasıl etti onu anlamadım. Meral Hanım Ayasofya şu an cami, müze değil. Bizim görevimiz yalan değil, icraattır, dürüstlüktür. 

İZMİR'E DE Mİ GİTMİYORSUN

Bay Kemal ne diyor? Bir tane eserleri yok diyor. Ya sen İzmir Milletvekili değil misin? İzmir'in yollarını kim yaptı? Hiç olmazsa Türkiye'yi dolaşmıyorsun İzmir'e de mi gitmiyorsun ya. 7 saat 7,5 saatte gidilebilen İzmir'e şu anda 3 saat 15 dakikada arabayla gidilebiliyor. Bundan da mı haberin yok. Sabuncubeli Tüneli'ni açtık, o tünelden de mi geçmedin. Bunlarda yalan yenilir yutulur gibi değil. Ne derse desinler şimdi ben İzmir milletvekillerime sesleniyorum. Arkadaş, daha çok çalışacaksınız. Daha çok çalışacaksınız ve bunu tüm İzmirli kardeşlerimize anlatacaksınız. Bunların yalanlarına İzmirli vatandaşlarım artık daha fazla esir olmamaları gerekir. Manisalı kardeşlerim daha fazla esir olmamaları gerekir. Bunları bölgenin milletvekilleri olarak anlatmak durumundayız. Şunu biz boşu boşuna demiyoruz. Bunlarla bu yolculukta biz öyle bir yarışa gireriz ki bizi yakalayamazlar. Bizler yapıyoruz, yaparız, onlar ya seyreder ya konuşur ya iftira atar.

ÜLKEMİZİ UÇUŞA KALDIRDIK

Şehir hastanelerini inkar ediyor. Bütçeye nereden parayı koyacaksın. Bütçe nedir adamın haberi yok. Her şey zannediyor ki bütçeyle yapılır. Bay Kemal, parayı finansı yönetmenin yolları var. Biz bunları bütçeden yapsaydık, bunun faizini bile ödeyemezdik. Sadece şehir hastanelerin değil, bütün yollarda, viyadüklerde aynı uygulamayı yaptık. Onun için ülkemizi de adeta bir uçuşa kaldırdık. Sen anlamazsın bu işlerden. Senden sirk cambazı da olmaz. Yalan üzerine yalan. Açtığım davalardan bir tanesi de 50'yi aldık. Bu paraları almıyorum. Bunları iftira attıkları vakıflara gönderiyorum.

SENİN BELEDİYEN NE YAPTI

Bunlardan kazandığımız o iki vakfa bunlardan kazandıklarımızı veriyoruz. Bunların böyle bir derdi yok. Biz böyle bunları bir hayra teşvik etmiş oluruz. "Üretimi ve hizmeti büyüteceğiz" dedik, büyüttük. Beyefendi "hiçbir şey yapmadılar" dedi. Cuma günü Antalya'ya gideceğiz. Sel afeti Kumluca’yı aldı götürdü, senin belediyen ne yaptı. Bay Kemal en ufak bir gayretin olmadı. Biz anında bakanlarım AFAD'ıyla her şeyiyle Kumluca'yı sel afetinden devlet olarak biz kurtardık. Sadece o değil tabi. Aynı şekilde Manavgat.

GEREKEN DERSİ VERECEĞİZ

Biz Dicle kenarında, bir kurt bir koyunu aşırdığı zaman biz onu yalnız bırakmadık. Bunlar bu işin tesvirinden mealinden anlamazlar. Şimdi Manavgat'ta oradan zaten gereken dersi vereceğiz. Bay Kemal bilmese de benim vatandaşım, halkım biliyor. "Çalışanların bütün sorunlarını çözeceğiz" dedik, çözdük mü? "Terör örgütü elebaşlarının başlarını ezeceğiz" dedik mi dedik. Bizden önceki nesillerden beri üniversite harçlarını kaldıracağız, başvuran herkese burs kredi sağlayacağız ve yurt sıkıntısını halledeceğiz dedik. Hallettik.

HER KESİMİN HAK TALEPLERİNİ KARŞILADIK

Şimdi yeni adım, taşerondan sözleşmeliyi, EYT'ye çalışanlarımızın meselelerini çözdük. Teröristlerin başlarını inlerinde ezdik. İstanbul Havalimanı'ndan Çanakkale Köprüleri'ne kadar ülkemizi dünya çapında altyapı hizmetlerine kavuşturduk. Depreme dayanıksız yapılarını yenileyerek şehirlerimizi ayağa kaldırdık. Üniversite harçlarını kaldıracağı, burs/kredi sağlayacağız dedik hallettik. Kürt kardeşlerimizden Alevi kardeşlerimize her kesimin hak taleplerini karşıladık.

SEÇİM TARİHİ GELDİ, KİMİNLE YARIŞACAĞIMIZI BİLMİYORUZ

Biz bunları yaparken muhalefet neyle uğraşıyor? Aylardır altı kişi bir masa etrafında toplanıp, tartışıyor. Masa etrafında oturanlardan milletin hayrına herhangi bir şey çıktı mı, çıkmadı? Kumpas, rol çalma her şey var; proje, program, aday da yok. Seçim tarihi geldi, biz sandıkta kimle yarışacağımızı bilmiyoruz. Çıkacak demiyorum; çıkartılacak diyorum. Bir yerlerden alınacak işaretin beklendiği anlaşılıyor. Dünyayı dolandılar ama işareti henüz alamadılar. Adayı belirleyecek olanlar da bunun kim olacağını bilmiyor.

HEDEFE ULAŞANA KADAR DURMAK YOK

Türkiye Yüzyılı'nın inşası için milletimizi bir kez daha sandıkta görevlendirmeyi Cumhurbaşkanlığında yapacaktır, Parlamento'da da Cumhur İttifakı'nı göreve getirecektir. Bu hedefe ulaşana kadar durmak, dinlenmek yok.

 

https://www.dunyasondakika.com/

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!