Telefon
WhatsApp
Cumhurbaşkanı Raisi'nin hayatı tehlikede

İçeriden birinin söylediğine göre, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, helikopter kazasından sonra hayati tehlike altında.

Reuters haber ajansının Pazar günü ismini vermek istemeyen bir kaynaktan edindiği bilgiye göre, bu durum Dışişleri Bakanı Hossein Amirabdollahian için de geçerli. İçeriden biri şöyle devam etti: "Hala umudumuz var ama kaza mahallinden gelen bilgiler çok rahatsız edici."

Helikopter, Azerbaycan sınırına yaptığı ziyaretten dönüşte yoğun sis altında dağlık arazide uçarken düştü. İran İçişleri Bakanı Ahmed Vahidi, başkanlık filosuna ait bir helikopterde yaşanan olayı doğruladı ve "sert iniş"ten bahsetti. Ancak devlet haber ajansı IRNA'nın haberine göre, söz konusu helikopterde Raisi ve Amirabdollahian'ın bulunup bulunmadığını açık bıraktı.

İran ajanslarının haberine göre Raisi, Azerbaycan sınırına yaptığı ziyaretten dönüyordu. IRNA'nın haberine göre, kötü hava koşulları kurtarma çalışmalarına engel oluyor. 63 yaşındaki Raisi, 2021 yazından bu yana İran İslam Cumhuriyeti'nin cumhurbaşkanıdır.

 

https://www.dunyasondakika.com/

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!