Telefon
WhatsApp
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gençlik Buluşmaları Eskişehir İftarı Programı’nda

Cumhurbaşkanı Erdoğan; Sevgili Eskişehirliler, kıymetli genç kardeşlerim mübarek Ramazan-ı Şerif'in artık son 3 gününe girdik. Dün Kadir Gecesi'ni kutladık. Bu güzel ramazan akşamında istikbalimizin teminatı siz gençlerimizle beraber olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum.

Ülkemizin üzerine 6 Şubat depremlerinin gölgesinin düştüğü bu mübarek günlerde özellikle depremzedelerimizi hiç yalnız bırakmadık. Evi yıkılan, düzeni bozulan insanlarımızı yeni yuvalarına kavuşturmak için durmadan çalışıyoruz. El birliği içinde bu zor günlerin de üstesinden geleceğiz. İstikbalimizin güvencesi olan siz gençlerimizin empati ve dayanışma ruhuyla hareket ettiklerini görüyorum. 

İstanbul Finans Merkezi Açıklaması

Her birinizle gurur duyduğumu buradan tekrar ifade etmek istiyorum. İmkanları dahilinde çaba gösteren, yardım yapan tüm gençlerimizden gönüllülerimizden Allah razı olsun diyorum. Sevgili gençlerimiz elbette deprem bölgesiyle yakından ilgilenirken diğer illerimizi de ihmal etmedik. Dün İstanbul'da çok önemli iki projenin törenine katıldık. Ülkemizi finans sektöründe yeni bir lige çıkaracak olan İFM'nin ilk kısmının açılışını gerçekleştirdik. Avrupa, Amerika benzerleri gibi ülkemizde finansal ekosisteminin oluşumuna vesile olacak. Bugün New York piyasası neyse finansta işte şimdi İstanbul'da Ataşehir'de kurduğumuz finans merkezi bunlarla yarışa girecek, hatta bunları aşacak. İstanbul Finans Merkezi'nin stratejik önemi ortaya çıkacak. Bu projeden asıl sizler istifade edeceksiniz.

Tcg Anadolu Ziyaret Süresi

Geçtiğimiz haftalarda 60 yıllık hayalimiz olan TOGG'u TCG Anadolu'yu ülkemizin hizmetine sunduk. Muhalefet Togg için ne diyor maket TCG Anadolu için ne diyor maket. Bunun nesi maket ya? Tabii Togg versek inanın kullanamazlar, maket ya. TCG Anadolu'yu benim vatandaşlarım kuyruğa giriyorlar gelip geziyorlar. Niye? Türkiye'nin hayatiyetinde ilk defa böyle bir esere savunma sanayinde sahip oluyoruz. İlk defa oluyor.  Şimdi inşallah birkaç gün daha Sarayburnu'nda kalacak ondan sonra Boğaz'da TCG Anadolu'yu turlayacağız. Bayramdan sonra da bir müddet daha Sarayburnu’nunda gemimiz ziyarete açık olarak kalacak. Görmeyen gözler görerek, bizzat yaşayarak bununla gururlansın.

Togg Vurgusu

Türkiye otomobil sektöründe değişen trendleri ilk defa vaktinden önde yakalamıştır. Atacağımız bir adım var pil meselesi. Büyük alanını da bunun için tahsis ediyoruz. Burada da lityum pillerinin üretimini yapacağız. Pillerin üretimiyle de Togg'un menzil noktasındaki alanı çok daha artacak. Bu arada da istasyonlar enerji noktasında artıyor. Türkiye geneline daha çok yayılıyorlar.  Virajlarda vs gayet kontrollü rahat bir sürüş emniyeti var. Tam 60 yıl boyunca ülkemiz kendi markasıyla otomobil piyasasında maalesef yer alamadı. Togg ile yarının teknolojisinde hak ettiğimiz yeri muhakkak alacağız.

Muhalefete Selçuk Bayraktar Tepkisi

Sevgili gençler göreve geldiğimiz bizim yerli savunma sanayimiz neydi yüzde 20 ama şimdi yüzde 80. Yüzde 80'e nasıl ulaştık işte TCG Anadolularla ulaştık İHA ile ulaştık SİHA ile ulaştık KIZILELMA ile ulaştık. Yatıyorlar, kalkıyorlar televizyon ekranlarında Selçuk aşağı Selçuk yukarı. Neymiş damatmış. Rahmetli babası bankalardan kredi almadan çalıştı. Çocukları da aldıkları bu terbiyeyle devam ediyorlar. Devletin bunlara tahsis ettiği yerleri bile almıyor. Ya yapma devlet tahsis ediyor. Niye almıyorsun? Çünkü sen stratejik bir yatırım yapıyorsun, hak olarak devlet veriyor.  İşleri güçleri neymiş Erdoğan bunlara bol bol para vermiş? Elinize dilinize dursun. Bu aile bu konularda çok hassas.

Türkiye Yüzyılı'nın İnşaasını Beraber Gerçekleştireceğiz

Biz sizin için koşturmaya devam edeceğiz. Türkiye Yüzyılı'nın inşasını beraber gerçekleştireceğiz. Seçim öncesinde naftalin kokulu vaat bohçasını açıp, sonrasında ağzını bağlayanlardan değiliz. Biz önce hayal kurar hedefleri belirler programa ve projeye dönüştürür ardından bunları tek tek hayata geçiririz. Meydanlarda ne söz verirsek vaatlerimizi gerçeğe dönüştürmeye çalışırız. Gençleri anlamak, mutfakta video çekerek veya otobüs kapısında raks ederek değil onların geleceklerine yatırım yaparak olur.

Biz son 21 yıldır hep bunu yaptık. Partimizin 3 dönem kuralını işleterek 18-30 yaş aralığındaki milletvekili listelerimizde gençlerimize geniş yer verdik. Biz gençliğimize, gençliğimizin potansiyeline güveniyoruz. Gençlerimize karşı sorumluluk duygusuyla hareket ediyoruz. 

Seçim beyannamemiz bizlere kapsamlı bir yol haritası sunuyor. Gençlik kartı uygulamasıyla kültür ve sanat etkinliklerinden üniversiteleri gençlerimizin ücretsiz veya indirimli yararlanmalarını sağlayacağız. Yüksek öğrenimdeki gençlerimize aylık 10 gb ücretsiz internet erişim imkanı ile cep telefonu ve bilgisayar alanında vergi muafiyeti getireceğiz. Genç girişimcilerimiz için tarım girişimcilik bölgeleri kuracağız. Kendi işini kuran genç girişimcilerimize faizsiz kredi desteği sunacağız. Yüksek lisans ve doktora programları için yurt dışına gönderilen öğrenci sayısını yükselteceğiz. Gençlerimizin dünya gençleriyle buluşmasını sağlayan hibe programlarının sayısını yükselteceğiz. Burs ve kredi imkanını daha da genişleteceğiz. Kamu ve özel sektördeki staj imkanlarının sayısını artıracağız. Birçok projeyle yatırımla sizlere aşkla hizmet edeceğiz. 14 Mayıs'ta bu ülkenin gençlerinin, tekaüt vakti çoktan geçen 7'li koalisyonu artık siyasetten de ıskartaya ayıracağına inanıyorum.(Milliyet)

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!