Telefon
WhatsApp
Damıtılmış su ile filtrelenmiş su aynı mıdır?

Arıtılmış Su Nedir?

Kirleticileri uzaklaştırmak ve kullanıma hazırlamak için özel filtrelemeden geçirilen suya arıtılmış su denir.

Geçmişte, damıtılmış su en yaygın kullanılan arıtılmış su türüydü, ancak son yıllarda elektrodeiyonizasyon, kapasitif deiyonizasyon, ters ozmoz, karbon filtrasyon, mikrofiltrasyon ve ultrafiltrasyon gibi diğer yöntemler giderek daha popüler hale geldi.

Bu süreçler, en küçük miktarda kirletici madde bile milyarda bir veya trilyonda bir olarak ölçülebilecek kadar saf olan ultra saf su üretmek için birleştirilmiştir.

İçmek İçin Saf Suya İhtiyaç Duymanızın 5 Nedeni:

 "Evde temiz ve güvenli suya erişim yalnızca zenginlere mahsus olmamalıdır" diyor . İnsan sağlığının en temel gereksinimlerinden biri olduğundan, tüm ulusların herkesin buna erişimini sağlama yükümlülüğü vardır.

Ne yazık ki, hükümetler harekete geçmedikçe pek çok insan hâlâ temiz suya erişemiyor. İşte herkesin evinde güvenli su tesisatına ve arıtılmış içme suyuna erişmeye ihtiyaç duymasının beş nedeni.

 1. Hastalığın önlenmesi:

İnsanların güvenli, temiz su içemediği takdirde çeşitli hastalıklara yakalanabileceğini biliyor muydunuz? Tifo, kolera ve hepatit A gibi ölümcül enfeksiyonların tümü, kirli suyun yutulması veya yakınında bulunulması yoluyla bulaşabilir.

Tek su kaynağının kanalizasyon ve sanayi tesisleriyle kirlenmiş su olması durumunda bireylerin karşılaşacağı riskleri bir düşünün. Sağlıklı kalmak ve hastalıkları önlemek için arıtılmış su çok önemlidir.

 1. Saf su toksinlerin yok edilmesine yardımcı olur:

Ayrıca arıtılmış su içmek, iç süreçler tarafından üretilenler, çevreden gelenler ve kirli su tüketiminden kaynaklananlar da dahil olmak üzere her türlü toksinin vücuttan atılmasına yardımcı olur.

 1. Yiyecek sağlayın:

Hayat suya bağlıdır. Yetkililer bunu ne kadar erken fark ederse, herkesin suya erişimini öngören bu yasa da o kadar erken uygulamaya konulabilir. En iyi besin kaynağı sudur. İnsan vücudunun %60'ının sudan oluşması suyun önemini açıkça ortaya koymaktadır .

İnsanların sağlıklı bir fizyolojik sisteme sahip olabilmeleri için yeterli miktarda su tüketmeleri gerekmektedir. Ve arıtılmış su ilk tercihtir çünkü güvenlidir, sağlıklıdır, lezzetlidir vb. Saflaştırılmış tat ve koku, insanları su alımını artırmaya teşvik edecek ve sonuçta daha iyi beslenmeye yol açacaktır.

 1. Besin emilimi:

Metal uzmanlarına göre su, yediğimiz besinlerin içerdiği besinlerin sindirimi ve emiliminde önemli bir rol oynuyor. Su, gıda parçacıklarının parçalanmasına yardımcı olur, böylece insan vücudu hem mide hem de ince bağırsaktaki besinleri verimli bir şekilde sindirebilir ve emebilir.

Saf su içtiğinizde bu süreç hızlanır ve besin emilimi artar.

 1. Daha İyi Tat ve Koku:

Saf su, normal su ve musluk suyuna göre temiz ve taze bir tada sahiptir ve güzel kokar. Toksik kirletici maddeleri ve kirletici maddeleri ortadan kaldıran saf suyun içilmesi keyiflidir.

Saf Su İçmenin Sağlığa Faydaları

Saf su içmek bir dizi yararlı fayda sunar. Bu bölümde en kullanışlı olanlara göz atacağız.

Çocuk Gelişimine Yardımcı Olur:

Bir sonraki satırda yapacağımız açıklamayı ebeveynler mutlaka anlayacaklardır. Çocukların kirletici maddelerden etkilenme olasılığı daha yüksektir; Bunun nedeni gelişen vücutları ve bağışıklık sistemleridir.

Dolayısıyla bu aşamada onlara saf su vermek onlar için faydalı olabilir. Nasıl olduğunu açıklayalım. Saf su, çocukların gelişim süreçlerini ve bağışıklık sistemlerini etkileyebilecek zararlı kirleticilere maruz kalmasını önler.

Hamile ve Emziren Kadınlara Faydaları:

Hamile ve emziren kadınların, kendi sağlıklarını ve büyüyen bebeklerinin sağlığını desteklemek için su ihtiyaçları artmıştır.

Normal su veya musluk suyu yerine saf su içmek onlar için faydalı olabilir. Saf su, hamile ve emziren kadınlara gerekli sıvıyı sağlarken sağlıklı bir hamilelik ve emzirme deneyiminin iyileştirilmesine de katkıda bulunur.

Saf Su İçmek Neden Önemlidir?

Saf su içmek önemlidir. Bunun nedeni kirletici maddeler, kimyasal maddeler, ağır metaller ve diğer birçok zararlı mineral içermemesidir. Öte yandan, kirli su içmek hastalıklara, böbrek sorunlarına ve dehidrasyon sorunlarına yol açabilir.

Saf Suyu Nasıl Elde Edebilirim?

Saf su elde etmek için farklı yöntemler deneyebilirsiniz:

 • Normal suyu saf hale getirmek için kaynatın.
 • Su kalitesini saygın bir laboratuvarda test edin.

Saf Su İçmenin Faydaları Nelerdir?

Saf su içmenin vücuda birçok faydası vardır:

 • Uygun sıvı dengesinin korunmasına yardımcı olur
 • Vücuttaki toksinlerin ve atık ürünlerin atılmasına yardımcı olur
 • Sağlıklı cilt ve saçları teşvik eder
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir
 • Vücut ısısını düzenlemeye yardımcı olur
 • Sindirimi ve besin emilimini artırır

 

 

https://www.dunyasondakika.com

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!