Telefon
WhatsApp
Devlet Bahçeli: Bahar mevsimi aynı zamanda seçim mevsimidir.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisince Kızılcahamam'da düzenlenen MYK, MDK ve Milletvekilleri Ortak Toplantısı'nın kapanış oturumu sonrası basın toplantısı düzenledi.

İşte Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları:

İşte Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları: İki gün süresince iç ve dış siyasi gelişmeler ele alındı. Cumhur İttifakı, 2023 seçimlerine tam manasıyla hazırdır. Algı operasyonları boşunadır. Lider ülke Türkiye'ye mutlaka ulaşacağız. Cumhur İttifakı'nın milli siyaseti ile umutları dirilteceğiz. Zorluklara teslim olmayacağız.

DURUŞUMUZ DEĞİŞMEYECEK

MHP sabırlı ve sağduyulu tutumuyla birliğini çelikleştirmiş dava insanlarıyla her mücadeleye hazırlıklıdır. Yılmayacağız. Yıkılmayacağız ve yorulmayacağız. Yoldan da çıkmayacak, adım adım 2023 hedeflerine Cumhur İttifakı ile yürüyeceğiz. Bu ittifak Türk Milletinin özü ve özgüvenidir. 7 düvel üzerimize gelse de duruşumuz değişmeyecek.

MİLLİ GELİRİMİZİ ARTIRACAĞIZ

2023'e milli birlik ve kardeşliğin mührünü vuracağız. Gelir dağılımında adaleti sağlayacağız, milli gelirimizi artıracağız. Hep birlikte Türkiye olduğumuzu ilan edeceğiz.

TÜRKİYE'NİN KAYBEDECEK BİR SANİYESİ YOK

Seçimler için geri sayım başladı. Önümüzdeki bahar mevsimi seçim ve sandık mevsimidir. Verilecek her oy Türkiye Yüzyılı'na bir tuğla koyacaktır. Milletimizin bozgunculara, talancılara siyasi devşirmelere itibar etmeyeceğine dair inancımız tamdır. Türkiye'nin kaybedecek bir saniyesi bile yoktur. Sızlanarak, dövünerek hiçbir şey yapamayız. Türkiye artık feleğin çemberini kırmıştır. İstikrarlı yükseliş kararlılıkla devam etmelidir. 2023 seçimlerinde Türk milletinin bekası sınanacaktır. Tüm dünya adeta nefesini tutmuş 2023 seçimlerine kilitlenmiştir.

ÇAPSIZ TARTIŞMALAR SONA ERDİ

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi, parlamenter sistemin bütün aksaklık ve anormalliklerini telafi etmiştir. Kuvvetler ayrımı netleşmiş. Davul kimin boynunda ise tokmak da onun eline verilmiştir. Böylelikle devletteki yetki karmaşası, çapsız tartışmalar sona ermiştir.

TÜRKİYE ESKİ TÜRKİYE DEĞİL

Zillet İttifakı'nın yapabildiği şey yeni sistem muhalifliğidir. Yatıp kalkıp Cumhurbaşkanlığı sistemini suçluyorlar. Toplanıyor, dağılıyor sisteme iftira atıyorlar. Bilmiyorlar ki Türkiye eski Türkiye değildir. Aziz milletimiz bu sisteme alışmıştır. Bunların geçim kapısı hamasettir.

BİR NEVİ KONSEY YAPILANMASI

6'lı masa darmadağındır, her parti kendi çıkarının peşine düşmüştür. Cunta rejimlerini aratmayacak bir nevi konsey yapılanmasıdır. 6'lı masaya bağlanmış bir cumhurbaşkanı hürriyetinin arzu ve arayışı deşifre edilmiştir.

VAATLERİ KRİZDİR

Serok Ahmet "Altılı masanın cumhurbaşkanı bizi dinlemezse kriz olur ve yeniden seçime gideriz" demekle zillet ittifakının zehrini kusmuştur. Buradan bir demokrasi, istikrar ve hizmet aşkı çıkmayacağını söylemek için kahin olmaya gerek yoktur. Vaatleri krizdir. Konsorsiyum halinde ülke yönetmektir. Masa şimdiden kriz girdabına yuvarlanmıştır. Projemiz, planımız budur diyemiyorlar. Kriz ibrazı yapıyorlar. Açıklamalar 6'lı masanın iflas beyanıdır.

TEK YUMRUK OLALIM, YENİ BİR SAYFA AÇALIM

Zillet partilerine çağrıda bulunmak istiyorum. Aday konusunda ne siz, ne de milletimiz meşgul olsun. Cumhurbaşkanlığı adaylığını konusunu anlaşılan bu yükün altından kalkamayacaksınız. Gelin bu sevdadan vazgeçin. Gelin siz de Türk milletinin sesini dinleyin. Milletvekili seçimine adaylarını göstererek girin. Ancak cumhurbaşkanı adayı konusunda hep birlikte cumhurbaşkanı Erdoğan'ın etrafında tek yumruk olalım, yeni bir sayfa açalım. Bu başarının mükafatı da sizde olsun. Kazanamayacağınız bir seçime girmekten vakit varken dönün. El ele verelim, güç birliği yapalım. Zaman kucaklaşma ve birlikte hareket etme zamanıdır. Altlı masa 10 defa toplandı bir arpa yolu mesafe alamadı.

GÖREVDEN KİMSENİN KAÇMA HAKKI YOKTUR

Türkiye bu destanı yazmalı. Bu görevden kimsenin kaçma hakkı yoktur. 2023 seçimlerinin güvenli, sakin ve huzurlu bir ortamda yapılması için herkese ihmal edilemeyecek sorumluluklar düşmektedir.

ŞEREFSİZ VE NAMUSSUZ BİR HAKARET

İsveç’te sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a benzeyen cansız bir maketin asılması şerefsiz ve namussuz bir harekettir. Atıl ve sessiz vaziyette kim izliyorsa suç ortağıdır. İsveç hükümetinin bu provokasyon karşısındaki tepkisi yetersizdir. Hani teröristlerin meydan okuması karşısında gereği yapılacaktı. İsveç teröristleri cesaretlendirmektedir. İsveç teröristleri ya cezalandırmalı ya da sınır dışı etmelidir.

KILIÇDAROĞLU' NUN AÇIKLAMALARI SKANDALDIR

TSK komuta kademesine Kılıçdaorğlu'nun ifadeleri düşman emir erine ait gibidir. Hiçbir Türk askeri cepheden kaçmamıştır. Ne yapsalardı, Başkomutan'a sırtlarını mı dönselerdi. Kılıçdaroğlu'nun TSK açıklamaları skandaldır, kınıyorum(Posta)

 

https://www.dunyasondakika.com/

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Yazarlarımız

Besiktas Nöbetçi Eczaneler

Anket

E-Bülten Aboneliği