Telefon
WhatsApp
Dubai'de son 75 yılın en şiddetli yağmur fırtınası!

Dubai'ye ayın 16'sında şiddetli bir fırtına düştü. Sadece bir günde neredeyse bir yıla denk gelen yağmur yağdı. Bu, son 75 yılın en şiddetli yağmuruydu ve şehrin neredeyse tamamının sular altında kalmasına neden oldu. Bir göle dönüştü. Dubai Uluslararası Havalimanı da kapanmak zorunda kaldı. En az 19 kişi öldü, çok sayıda kişi de kayıp. 

Yabancı basında çıkan haberlere göre, bu şok edici süper fırtına Basra Körfezi'ne inerek büyük su baskınlarına neden oldu. Çölde bulunan Dubai, anında büyük bir okyanusa dönüştü. Dubai'nin en büyük Uluslararası Havaalanı da su baskını nedeniyle geçici olarak kapanmak zorunda kaldı. Ayrıca 12 okul çocuğunu taşıyan bir okul otobüsünün de sular altında kaldığı bildirildi. 

Meteoroloji yetkilileri, 16'sında Dubai'nin sadece yarım günde 100 milimetreden fazla yağış aldığına dikkat çekti. Hatta bazı bölgelerde 35 milimetreden fazla yağış almayan Dubai için ertesi gün 24 saat içinde yağış 250 milimetreyi bile aştı. Yıl boyunca bir aydaki tüm yılın yağışına eşdeğer yağış miktarı, 1949'dan bu yana tarihteki en şiddetli yağıştır. 

 

 

 

https://www.dunyasondakika.com

 

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!