Telefon
WhatsApp
Gerçek kış Sibirya'dan geliyor, günlerce lapa lapa kar yağacak

Aralık ve ocak ayında yeterince yağış almayan yurdumuz kuraklık riski altındaydı. Son günlerde Anadolu ve doğu bölgelerinde kar yüzünü gösterdi, kentler beyaza büründü. Hatta bazı bölgelerde 1 metreye varan beyaz örtü oluştu.

Anadolu'nun kuraklık kaderi değişirken batı bölgeler henüz beklenen yağışı almadı. Ancak batı bölgelerin kaderi de değişiyor. Meteoroloji ve uzmanlar İstanbul'da yoğun kar yağışı için tarih verdi. Meteoroloji'nin tahminine göre günler sürecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden İstanbul başta olmak üzere peş peşe kar yağışı uyarıları gelmeye başladı. Son olarak Meteoroloji önümüzdeki 7 gün yurt genelinde beklenen hava olaylarına ilişkin bir değerlendirme haritası yayımladı. Buna göre yurdun büyük bir bölümünde kar etkili olacak.

İSTANBUL'DA YARIN VE CUMARTESİ YAĞMUR VAR 

Pazar gününden itibaren Sibirya'dan gelecek yeni bir soğuk hava dalgasının etkisi altına girecek yurdumuzda "İstanbul'a kar gelecek mi?" sorusu merak ediliyor. Meteoroloji'nin 5 günlük hava durumu raporuna göre İstanbul'da yarın ve cumartesi günü yağmur görülecek.

İSTANBUL'A PAZAR GÜNÜ KAR KUVVETLİ GELİYOR 

Pazar günü ise İstanbul'e beklenen kar yağışı başlıyor. 5 günlük tahmine göre salı gününe kadar sürmesi beklenen kar yağışının kuvvetli olacağı ve sahil bölgelerinde bile beyaz örtü oluşturacağı ifade ediliyor.(Posta)

"KIŞLIKLARI KALDIRANLAR DİKKAT" 

Öte yandan Hava Forum ise sosyal medya hesabından Sibirya'dan gelecek soğuk hava dalgasına dikkat çekerek "Kar severler hazır mıyız? 5 Şubat itibarıyla Türkiye için 2022/2023 kış mevsimi başlıyor. Kışı bitirenler, kışlıkları kaldıranlar, naftalinleyenler Sibirya'dan size bir mesaj var: "Geliyorum". "Winter Is Coming" "Alo Ben Sibirya, Geliyorum..." dedi.

 

 

 

www.dunyasondakika.com

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

araç kiralama

Yazarlarımız

Besiktas Nöbetçi Eczaneler

Anket

E-Bülten Aboneliği