Telefon
WhatsApp
Google 25. yaş gününü Doodle ile kutluyor

GOOGLE 25. YAŞINI KUTLUYOR

Arama devi Google, bugün 25. yaş gününü özel bir doodle ile kutluyor . Google Inc. resmi olarak 4 Eylül'de ortaya çıktı, ancak on yıldan fazla bir süredir şirket doğum gününü 27 Eylül'de kutluyor. Bu vesileyle şirket nostaljik bir yolculuğa çıktı ve çeşitli doodle'lar sundu. Bugünkü Google Doodle'ı ' Google'ı 'G25gle'ya dönüştüren bir GIF içeriyor . Teknoloji şirketi, bu günü geleceğe bakarken geçmişi düşünmek için bir fırsat olarak kullandığını belirtti.

Google, blog yazısında şunları ifade etti: “Bugünkü Doodle, Google'ın 25. yılını kutluyor. Google'da geleceğe odaklanmış olsak da doğum günleri aynı zamanda düşünme zamanı da olabilir. 25 yıl önce nasıl doğduğumuzu öğrenmek için hafıza şeridinde bir yürüyüşe çıkalım.

 

1990'ların sonlarında kader ya da şans, Stanford Üniversitesi'nin bilgisayar bilimleri programı kapsamında doktora öğrencileri Sergey Brin ve Larry Page'i bir araya getirdi. Kısa sürede ortak bir vizyon keşfettiler: World Wide Web'in erişilebilirliğini artırmak. Yurt odalarından özenle çalışarak, geliştirilmiş bir arama motoru için bir prototip hazırladılar. Önemli ilerlemeler kaydedildikçe operasyonlarını Google'ın kiralık bir garaj olan açılış ofisine taşıdılar. 27 Eylül 1998'de Google Inc. resmi olarak kuruldu.

O önemli yıldan bu yana, bugünkü Doodle'da görüldüğü gibi Google logosunun gelişimi de dahil olmak üzere pek çok değişiklik meydana geldi. Bununla birlikte şirketin misyonu değişmeden kaldı: küresel bilgiyi düzenlemek ve evrensel erişilebilirliğini ve kullanışlılığını sağlamak. Google artık dünya çapında milyarlarca kişi tarafından arama, bağlantı, iş, eğlence ve daha fazlası için kullanılıyor.

Önümüzde uzanan yolculuğun beklentisiyle, son 25 yılda Google'da gelişim gösteren herkese şükranlarımızı sunuyoruz. Google'ın şu anki CEO'su Sundar Pichai , geçen ay şirketin yıldönümünü kutlayan bir mesaj kaleme aldı. Mesajında ​​şirketin geçmişine, teknolojideki dönüştürücü rolüne ve gelecekteki yönüne baktı. Bay Pichai, Google'ın başarısında rol oynayan kullanıcılara, çalışanlara ve iş ortaklarına şükranlarını sundu.

Bay Pichai, mesajında ​​ayrıca yenilikçiliğin ve uyarlanabilirliğin önemini vurguladı ve bir zamanlar çığır açıcı olarak kabul edilen teknolojinin, sınırlar zorlanmaya devam ettikçe hızla sıradan hale geldiğinin farkındaydı.

 

 

https://www.dunyasondakika.com/

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!