Telefon
WhatsApp
Google Bard adını değiştiriyor: Peki ne olacak?

Google, yeni ileri düzey yapay zeka sistemini tanıttı ve Bard'ın adını değiştirdi. Yenilikler, kullanıcıların Google hizmetleriyle etkileşim biçimini tamamen değiştirebilir.

Google CEO'su Sundar Pichai geçtiğimiz günlerde Google Blog konferansı sırasında duyuruyu yaptı ve şirketin AI sohbet robotu Bard'ın adını Gemini olarak değiştirdiğini duyurdu.

Bard, 2023'ün başlarından beri piyasada ve chatbot, ChatGPT ve Copilot gibi rakip ürünlerin yanı sıra yapay zeka pazarında da kendine yer edindi. Gemini AI modeli 2023'ün sonlarında piyasaya sürüldü ve Google tarafından "en büyük ve en güçlü yapay zeka modeli" olarak tanımlanıyor.

Gemini'ye yalnızca web üzerinden erişilemiyor, aynı zamanda Android kullanıcıları için yeni Gemini uygulaması ve iOS kullanıcıları için Google uygulaması aracılığıyla da erişilebilir. Bu uygulamalar Gemini'nin AI Pro 1.0 modelini temel alan temel sürümüne ücretsiz erişim sağlar. Android kullanıcıları ayrıca Gemini uygulamasındaki ayarı etkinleştirerek Google Asistan'ı Gemini ile değiştirebilir. Gemini uygulaması şu anda yalnızca ABD ve İngilizce olarak mevcuttur.

 

 

https://www.dunyasondakika.com/

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!