Telefon
WhatsApp
Google, iki yılı aşkın süredir aktif olmayan hesapları silecek

Google "etkin olmayan hesap politikasını" güncelledi ve artık en az iki yıldır kullanılmayan veya oturum açılmayan hesapları silecek.

Şirket, silme işleminin Google Workspace (Gmail, Dokümanlar, Drive, Meet, Takvim) ve Google Fotoğraflar içindeki içerikleri de kapsayacağını söyledi.

Politika yalnızca kişisel Google Hesapları için geçerli olacak ve işletmeler ve okullar gibi kuruluşların hesaplarını etkilemeyecektir.

Politika uygulanmış olsa da hesapları etkin olmayan kullanıcıları hemen etkilemeyecektir. Şirket, silme işleminin Aralık 2023'te başlayacağını söyledi.

Hesaplarını kaydetmek için yeterli zamana sahip olduklarından emin olmak amacıyla, kullanıcılara silme işlemine kadar geçen aylarda bilgi verilecektir.

Google, YouTube videoları içeren hesapları silme gibi bir planının olmadığını da açıkladı. Bu rapor, sosyal medyadaki kullanıcıların, ölü veya etkin olmayan içerik oluşturuculardan gelen YouTube içeriğinin akıbeti hakkında soru sormasının ardından geldi.

Ancak kullanıcıların tek bir videoyla bir hesabı aktif tutup tutamayacağına dair bir açıklama yapılmadı.

Google , politika değişikliğinin nedeni olarak iki faktörlü kimlik doğrulamanın eksikliğini ve etkin olmayan hesaplara sahip kullanıcılar tarafından daha az güvenlik kontrolünün yapılmasını gösterdi . Şirket, etkin olmayan hesapların ele geçirilmesi durumunda tehdit aktörleri tarafından kimlik hırsızlığı yapmak veya bu hesapları spam veya kötü amaçlı içerik paylaşmak için kullanabileceğini iddia etti.

Kullanıcılar, hesaplarının etkin kalmasını sağlamak için etkin olmayan hesaplarda veya diğer Google hizmetlerinde oturum açabilir.

 

https://www.dunyasondakika.com/

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!