Telefon
WhatsApp
Hakimlere Hukuki Kararlarda ChatGPT Kullanma İzni Verildi

Birleşik Krallık Adli Ofisi Salı günü, yargıçların ChatGPT ve diğer yapay zeka araçlarını yasal kararlar yazmak ve diğer birçok görevi yerine getirmek için kullanmalarına izin veren bir kılavuz yayınladı.

 İngiltere ve Galler'deki yargıçların "büyük metinleri özetleme", sunum yazma ve e-posta oluşturma konusunda yapay zekayı kullanmalarına izin veren bir yargı kılavuzu yayınlandı.

Ancak yargıçlar, hükmün chatbotların hukuki araştırma yapmasına, hukuki analiz yapmasına veya hukuki argümanlar üretmesine izin vermediği konusunda uyarıldı.Kılavuzun yayınlanması, bu yılın başlarında iki ABD'li avukatın ChatGPT tarafından oluşturulan sahte davalara atıfta bulunarak yakalanmasının ardından geldi. Avukatlara 5.000 dolar para cezası verildi.

Kılavuz, aynı olayın tekrarlanmasını önlemek için yargıçlara, davalara karar vermek için yapay zekaya güvenme riski altında yapay zeka kullanmanın riskleri ve yapay zeka tarafından oluşturulan metinleri ayırt etmek için açıklayıcı işaretler konusunda bilgi verdi.

 

 

https://www.dunyasondakika.com/

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Yazarlarımız

Besiktas Nöbetçi Eczaneler

Anket

E-Bülten Aboneliği