Telefon
WhatsApp
Hangi kuşağa ait olduğunuzu biliyor musunuz?
 
Doğum tarihinize göre hangi kuşağa aitsiniz?
  • Sessiz Nesil (1928-1948 yılları arasında doğanlar)
  • Baby Boomers (1945 ile 1964 arasında doğanlar)
  • X Kuşağı (1965 ile 1981 arasında doğanlar)
  • Y Kuşağı veya Y Kuşağı (1982 ile 1994 arasında doğanlar)
  • Z Kuşağı veya Centennials (1995 ile 2009 arasında doğanlar)

 

Z Kuşağının veya 'Yüzüncü Yıl'ın Özellikleri

Yaşları sekiz ile 23 arasında değişen Z kuşağı veya postmilenyum kuşağı, birkaç on yıl içinde ilgi odağı haline gelecek. Yüzyılın başında dünyaya geldikleri için yüzüncü yıl olarak da sınıflandırılan bu kişiler (en yaşlıları 1995'te, en küçüğü ise 2010'da doğdu), koltuklarının altında bir tablet ve bir akıllı telefonla geldiler .

Peki Z kuşağı nedir? İnternet tarafından işaretlenen bir grup insandır. Bu onların DNA'sının bir parçası: Evlerine, eğitimlerine ve sosyalleşme biçimlerine giriyor. Ve eğer Y kuşağı iş bulmakta zorlanıyorsa, Y kuşağı sonrası için durum daha da kötü.

Teknolojiye hakim olmaları , kişilerarası ilişkilerini daha fazla ihmal etmelerine neden olabilir, ancak internette toplumsal davaları en çok dile getirenler de onlardır . İstedikleri her şeye anında ulaşmayı seviyorlar; bu, içinde bulundukları dijital dünyanın da kolaylaştırdığı bir gerçek ve yaşam tarzları da YouTuber'lar tarafından belirleniyor .

Çok görevlidirler ancak dikkat süreleri çok kısadır. Bağımsız ve talepkar tüketicilerdirler ve bugün henüz mevcut olmayan işleri yapacaklardır .

Mevcut sosyal çeşitliliğe rağmen Y ve Z kuşağı en baskın kuşaktır.Bugün dünya nüfusunun sırasıyla %27 ve %32'sini temsil eden 2.000 milyon Y kuşağı ve 2.400 asırlık kuşak var.

 

https://www.dunyasondakika.com/

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!