Telefon
WhatsApp
 İkinci Dünya Savaşı'ndan kalma Rolex saati bulundu

Rolex cep saatinin 1940'larda, muhtemelen İkinci Dünya Savaşı sırasında silahlı kuvvetler tarafından üretildiğine ve Scarborough'un kırsal bir bölgesinde bulunduğuna inanılıyor.

Çavuş Elaine Malcolm şunları söyledi: "Tarihin bu küçük parçasının büyük bir manevi değere sahip olması muhtemel. Onu sahibine kavuşturmamız lazım.

"20. yüzyılın en önemli olaylarından bazılarının zamanı tutuluyor. Ve şimdi polis, Scarborough'un kırsal bir sokağında bulunan bu 1940'lı askeri cep saatinin sahibini arıyor.

"Yaklaşık 80 yaşında olmasına rağmen mükemmel durumda ve iyi bakıldığı açıkça görülüyor.

“İkinci Dünya Savaşı'nın sonu, aya ilk ayak basılması ve Berlin Duvarı'nın yıkılması da dahil olmak üzere 20. yüzyılın en büyük tarihlerinden bazılarında potansiyel olarak birisinin yanında olmuştur.

“Scarborough'daki bir taşra yoluna nasıl son verdiği bir sır.

"Fakat birisinin doğru şeyi yapıp onu teslim etmesinden memnunuz ve biz de konu hakkında daha fazla bilgi edinmek ve sahibinin izini sürmek için soruşturmalara başladık."

Memurlar, benzer bir cep saatine sahip olan herkesi saatin yerini kontrol etmeye çağırıyor. Bunu tanıyan veya herhangi bir bilgisi olan herkesin öne çıkmasını istiyorlar.

Bunu talep etmek için mülkiyet kanıtı gerekli olacaktır. Polis, ürünün gerçek sahibine iade edildiğinden emin olmak için, bu görüntülerde güvenlik nedeniyle kaldırılan ön ve arka taraftaki seri numarasının teyidi de dahil olmak üzere bir dizi soru soracak.

Haber Kaynagı:Gazette Herald

 

 

https://www.dunyasondakika.com/

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!