Telefon
WhatsApp
İlk iPhone virüsü keşfedildi

Araştırmacılar, iOS aracılığıyla iPhone kullanıcıları için özel olarak tasarlanmış ve onları hedef alan yeni ve gelişmiş bir mobil Truva Atı olan ‘‘olağanüstü derecede nadir bir olay‘‘ buldular. Araştırmacılar virüse GoldPickaxe adı veriyor.

Araştırmacılar virüse GoldPickaxe tarafından etkinleştirildiğinde sisteminize kötü amaçlı yazılım yayan sıradan bir uygulama veya programa benzeyen bir virüs türüdür.

Araştırmaya göre, henüz görülmemiş bir saldırı vektöründe özel uygulamalara erişmek için biyometrik verileri de kullanabilirler. Group-IB şöyle açıklıyor: ‘‘Bu veriler, kimlik belgeleri ve SMS'lere müdahale etme yeteneğiyle birleştiğinde, siber suçluların kurbanın banka hesabına yetkisiz erişim elde etmesine olanak tanıyor; bu, daha önce Group-IB araştırmacıları tarafından diğer dolandırıcılık planlarında görülmemiş yeni bir para hırsızlığı tekniğidir.

Tehdit aktörleri, Trojan'ı karmaşık, çok aşamalı bir sosyal mühendislik planı aracılığıyla dağıtmayı başarıyor ve burada kullanıcıları bir Mobil Cihaz Yönetimi (MDM) profili indirip yüklemeye ikna ediyorlar. Bu MDM'ler genellikle üçüncü taraf bir ürün aracılığıyla uygulanır ve birden fazla mobil cihazın aynı anda yönetilmesine olanak tanır.

Güney Afrikalı kullanıcıların şansına, virüsü yayan tehdit aktörlerinin ve kurbanların Asya-Pasifik bölgesinde yoğunlaştığı görülmüş.

Kaynak:htxt

 

 

 

https://www.dunyasondakika.com/

 

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Yazarlarımız

Besiktas Nöbetçi Eczaneler

Anket

E-Bülten Aboneliği