Telefon
WhatsApp
Intel İsrail'de yeni bir fabrika kurma planlarını iptalmi etti

Rapora göre, fabrikanın inşası için sözleşme imzalayan çok sayıda şirket, Intel'den inşaat sözleşmelerini iptal etme emri aldı ve çok sayıda şirket şu anda pazarlık yapıyor. Ayrıca bazı İsrail medyası, Intel İsrail yöneticilerinin birçoğunun Ohio, ABD'de yapım aşamasında olan yeni bir fabrikaya transfer edildiğini bildirdi. Ancak fabrika genişletme çalışmalarının askıya alınmasının geçici olup olmadığı belli değil.

Intel, İsrail bizim en büyük küresel üretim ve Ar-Ge konumlarımızdan biri olmaya devam ediyor ve biz de bölgeye olan bağlılığımızı sürdürüyoruz'' diyerek konuyla ilgili resmi olarak net bir yanıt vermedi.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, 26 Aralık 2023'te Intel'in Haziran 2023'te İsrail'de yeni bir yarı iletken fabrikası kurmak için yaklaşık 25 milyar dolar yatırım yapacağını açıklamasına yanıt olarak İsrail hükümetinin Intel ile bir anlaşma yapacağını açıkladığını duyurdu. Intel ayrıca bu 25 milyar dolarlık yatırımı dışarıdan da onayladı ve fabrikanın inşaatına başladı.

Intel'in planına göre İsrail'in merkezindeki Kiryat Ghat'taki yarı iletken fabrikasını genişletmek vardı. Intel belgelerine göre Intel İsrail'in İsrail'de çok sayıda yarı iletken geliştirme ve üretim tesisi var, toplam 12.000 kişi çalışıyor ve yıllık 8,7 milyar dolarlık ihracat geçmişi var.

 

 

 

https://www.dunyasondakika.com/

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!