Telefon
WhatsApp
İran'ın Kerman eyaletinde Şehit Süleymani'nin yıldönümü törenine terör

Bugün(03.01.2024) öğleden sonra saat 15.00 sıralarında Kerman'ın Cebeliya kavşağında, Şehit Süleymani'nin yıldönümü töreninin yapıldığı Kerman'ın Gülzar Şahadai'ye giden yolda 10 dakika arayla iki patlama duyuldu. Bu olayın valiliğe terör saldırısı oldu.
Resmi raporlar, Kerman Şehitleri Gülzar'a giden yolda 10 dakika arayla iki patlamanın duyulduğunu doğruladı.
Kerman'ın Golzar Şehadası'na giden yollarda meydana gelen iki patlama sesinin ardından halk, Golzar ve şehit mezarlarının bulunduğu bölgeden tahliye edildi.
Kerman Belediye Başkanı da şunları söyledi: "Kerman Şehitleri Gülzarı yakınlarında 10 dakika arayla iki patlama meydana geldi.
Kerman Şehitleri Gülzarı yolunda bulunan Tasnim muhabiri, bu iki patlamada yaralı ve şehit sayısının 100.000 olduğunu iddia etti. yüksek ve büyük olasılıkla 50'nin üzerinde. İnsanlar hayatını kaybetti, 50 ila 60 kişi de yaralandı.
Bazı kaynaklar, bugünkü patlamanın olduğu yerde bulunan Kerman merkezli Tasnim muhabirine, Kerman'daki Golzar Shahadai'nin girişinde iki adet bombalı çanta bulunduğunu, bu olayın faili veya faillerinin bombaları patlayıcılarla patlattığı anlaşıldığını söyledi. uzaktan kumandalı.Yetkililer 20 kişinin şehit olduğunu açıkladı.
Kerman'ın Şehitler Gülzar bölgesinde bulunan kişilerden biri ISNA'ya verdiği röportajda şunları söyledi: İlk patlama Şehitler Gülzar'a giden yürüyüş yolunun başlangıcında (Faruzi Camii önünde) meydana geldi. İkinci patlama ise Sahib al-Zaman Camisi alanının (Takht Darya Qalibig) diğer girişinde meydana geldi ve her iki patlamada da çok sayıda kişi mevcuttu.
Ona göre, ilk patlamanın olduğu yerde büyük bir kalabalık vardı ve tahminler 60'tan fazla kişinin öldüğünü gösteriyor.

Kerman'daki terör olayında şehit ve yaralı sayısının arttığını belirten
 Ülkenin Acil İlişkiler Müdürü Babak Yektaparast, şunları söyledi: Kerman'daki terör olayında şu ana kadar 73 şehit ve 170 yaralının kimliği belirlendi.

Kerman kentindeki Golzar Shahadai, şunları söyledi: Görünüşe göre patlayıcı bant kullanılarak bir terör operasyonu gerçekleştirilmiş ve şu ana kadar iki patlama meydana gelmiş.
Hane Mellat'a göre  bu tür olaylar Gazze'de işlenen suçlarla ilgisiz değil . Jiroft temsilcisi ayrıca şunları iddia etti:  Kerman'ın Golzar Shahada'sına giden yolda 4 patlama meydana geldi.
Jiroft'un temsilcisi Azami Sardoi, Kerman'ın Shahada'sının Golzar kentindeki terör operasyonuna ilişkin şunları söyledi: Kerman'ın Golzar Shahada'sına giden yolda 4 patlama meydana geldi. Patlamalar,
Gülzar Şahada'ya giden alt geçidin altı ve alayların güzergahı da dahil olmak üzere çeşitli yerlere terör saldırısı olan bomba yerleştirilerek patlatıldı.

 

 

https://www.dunyasondakika.com/

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!