Telefon
WhatsApp
İsrail Başbakanı Netanyahu: Gazze'deki askeri operasyonları durdurmaya hazır değiliz

Times of Israel"in haberine göre: İsrail Başbakanı Netanyahu, Refah saldırısına yönelik kınamalara rağmen askeri operasyonları durdurmaya hazır değil.

Edinilen bilgilere göre Netanyahu, İsrail ordusunun Refah mülteci kampını 26'sı akşamı bombalaması hakkında soruşturma başlatacağını söyledi.

Filistin Haber Ajansı'nın daha önceki haberlerine göre İsrail ordusu, 26'sı akşamı Gazze Şeridi'nin güneydeki Refah kentindeki bir mülteci kampını bombalayarak en az 40 kişiyi öldürdü.

İsrail Savunma Kuvvetleri, Refah'a yapılan saldırıyı doğruladı ve hedefin Hamas'a ait bir tesis olduğunu belirtti. Ayrıca, saldırı sonucu bazı sivillerin yaralandığı haberlerini de araştırdıklarını açıkladı.

 28 Mayıs'ta ana istasyondan bir muhabir, İsrail'in personel değişimi ve Gazze ateşkesine ilişkin son anlaşma taslağını 28'inde Mısır ve Katar dahil ilgili arabuluculara sunacağını öğrendi.

 Hamas, İsrail'in Gazze Şeridi'nde düzinelerce sivili öldürdüğü saldırıdan sonra ateşkes müzakerelerine katılmayacağını açıkladı. Hamas liderliği, Mısır veya Katarlı arabuluculardan resmi bir bildirim almadıklarını belirtti. Hamas, saldırının ardından hareket etmeye hazır görünmüyor.

 

https://www.dunyasondakika.com/

 

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!