Telefon
WhatsApp
 İstanbul'da sağanak yağış!

İstanbul'da bazı bölgelerde sağanak yağış etkili oluyor.

İstanbul Valisi Davut Gül'den uyarı

İstanbul Valisi Gül, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda,

Arnavutköy ve Başakşehir başta olmak üzere İstanbul’umuzun farklı semtlerinde kuvvetli yağış yağmaktadır. Sel baskınlarına karşı duyarlı olunması, motor kurye vb. ulaşım araçlarıyla trafiğe çıkılmamasını önemle rica ederim dedi.

Su baskını dolayısıyla evleri kullanılmayacak durumda olanlarla su basma riski olan hemşehrilerimiz 112’yi aradıkları takdirde kamu tesislerinde misafir edilecektir.

İstanbul Valisi Gül,M2’ye yaklaşık 125 kg yağış düştü

Akşam saatlerinde etkili olan sağanak yağış Arnavutköy ve Başakşehir’de an itibariyle etksini kaybetti. M2’ye yaklaşık 125 kg yağış düştü. Çam ve Sakura Şehir Hastanesi sağlık hizmeti vermeye devam ediyor. Sel sularına kapılan iki kişi maalesef hayatını kaybetti.

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan Açıklama

İSTANBUL’DAKİ SU TAŞKINI OLAYINDA SON DURUM

İstanbul’da etkili olan yoğun yağış sebebiyle meydana gelen su taşkını olayında 2 vatandaşımız maalesef hayatını kaybetti.

Kendilerine Allah’tan rahmet diliyorum. Su taşkını olayından 5 kişi etkilenmiş ve ambulanslarımızla hastanelere nakledilmişlerdir. Her birine acil şifalar diliyorum.

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi hasta kabulünü sürdürmekte, Başakşehir Devlet Hastanesi Acil Servisine ayaktan hasta kabul edilmektedir. Olayla ilgili olarak 52 ambulans ve 5 UMKE timi görevlendirmesi yapılmıştır.

İstanbul’umuza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyorum. Gelişmelere karşı görev başındayız.

 

https://www.dunyasondakika.com/

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!