Telefon
WhatsApp
İstanbul'daki Santa Maria Kilisesi'ne silahlı saldırı düzenlendi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Saldırının saat 11.40 sıralarında İstanbul'un Avrupa yakasında Sarıyer ilçesindeki Santa Maria kilisesine iki maskeli adam tarafından gerçekleştirildiğini söyledi.

Saldırının Katolik kilisesinden ziyade tek bir kişiye yönelik hedefli bir saldırı gibi göründüğünü söyledi . 

Bakan Yerlikaya, Pazar günkü törene katılanlar arasında adı sadece CT olarak tanımlanan bir kişinin silahlı saldırının hedefi olduğunu ve hayatını kaybettiğini söyledi. 

Yerlikaya, silahlı saldırının ardından olay yerinden kaçan saldırganların bulunması için soruşturma başlatıldığını ifade etti.Ayine yaklaşık 40 kişinin katıldığını söyledi.

Bakan Yerlikaya, "Bu alçak saldırıyı şiddetle kınıyoruz" dedi.

Saldırı öncesindeki güvenlik görüntülerinde, elleri ceplerinde siyah kar maskesi takan bir çift adam ve birinin siyah güneş gözlüğü taktığı görüldü. 

 AKP partisi sözcüsü Ömer Çelik sosyal medya hesabından yaptığı açıklama;

 İstanbul Sarıyer’de Santa Maria Kilisesinde ayin sırasında bir vatandaşımıza yönelik silahlı saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Güvenlik güçlerimiz konuyla ilgili geniş çaplı bir soruşturma yürütmektedir. Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğine kast edenler, asla emellerine ulaşamayacaktır.

 

İstanbul Valisi Davut Gül, Olay yerinde gazetecilere yaptığı açıklamada, yaralanan olmadığını söyledi. Saldırının nedeni de henüz netlik kazanmadı. Olay daha çok yeni herkes görevini yapıyor. Failler de bulunup adli makamlara çıkartılacak.” dedi.

 

 

 

https://www.dunyasondakika.com/

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!