Telefon
WhatsApp
İYİ Parti'den İmamoğlu ve Yavaş'a şok tepki

Millet İttifakı bugün Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde bir araya gelecek ve ortak Cumhurbaşkanı adayı ve geçiş süreci yol haritası konusunda nihai açıklama kamuoyuyla paylaşılacak. Adayın CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, masadaki liderlerin de cumhurbaşkanı yardımcısı olarak açıklanması bekleniyor.

Gözler kritik toplantıya çevrilmişken İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Dikbayır'dan sürece ilişkin çarpıcı açıklamalar geldi.

"TWEETİ SİLDİRECEK TEK KİŞİ AKŞENER"

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Dikbayır, 6'lı Masa tartışmaları sürerken, 'Millet 5'ten Büyüktür' sözlerini yineleyerek, "O masada 5'li imzayı öğrendim, nezaketsiz bir şeydi. O psikoloji ile tweet attım. Birkaç dakika sonra genel başkan beni aradı. Benim attığım tweeti sildirecek tek kişi Akşener'dir." dedi.

"GÜNLERCE KELİMELERİN ÜZERİNDE ÇALIŞILDI"

Katıldığı televizyon programında Meral Akşener'in 6'lı Masa'dan kalkmasıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Dikbayır, "1.5 yıl içinde Kılıçdaroğlu'nun söylemleri var. Biz istişare ile karar alacağız... Özellikle 6 liderin oy birliği ile alacağı karar... Biz Kılıçdaroğlu'nun hiçbir zaman bu kadar sert ve dayatmacı olacağını düşünmedik. Bu kadar çalışmalar yapıldı. Kelimelerin üstünde çalışıldı günlerce. En önemli aday konusunda istişare yapılmaz mı? Biz bunu bekledik." dedi.

"AKŞENER MASADAN KALDIRILDI"

"Kemal Bey'in bu kadar direteceğini kimse düşünmedi." diyen Dikbayır, "Bizim anlamadığımız şu: Biz bir şey istemedik... Tek bir talebimiz yok. Tek bir arzumuz var. Seçimi alabilecek aday belirlemek. Biz masadan kalkmadık, kaldırıldık. Meral Akşener masadan kaldırıldı. O masadan kendisi de kalkmadı. Biz Genel İdare Kurulu olarak karar aldık. Biz Kılıçdaroğlu'nun adaylığını istemiyoruz dedik toplantıdan sonra." şeklinde konuştu.

"RAKAMLARLA HAREKET EDECEĞİNİ DÜŞÜNDÜK"

Dikbayır, "Biz Kemal Bey'in rakamlarla hareket edeceğini düşündük. Toplantıya giriyorlar, Temel Bey, Gültekin Bey'den başlıyor adaylıkla ilgili. Kemal Bey, Kemal Bey, Kemal Bey denilerek ilerleniyor... Söz genel başkana geliyor." ifadelerini kullandı.

İYİ PARTİ'DEN İMAMOĞLU VE YAVAŞ'A ŞOK TEPKİ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a adaylık çağrısına ret yanıtı gelmesiyle ilgili konuşan Dikbayır, "Sayın Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu CHP rozetini taşıyor ama biz bizim belediye başkanlarımız biliyorduk. Emeğimiz var, seçmenimiz oy attı. Ben bunların görevlerine devam etmeli kısmına da doğru bulmuyorum." dedi.

"BELEDİYE BAŞKANLARI MAALESEF BİZİM DEĞİLMİŞ"

İBB seçimleri sürecinde CHP ile İYİ Parti'nin birlikte çalıştığını vurgulayan Dikbayır, "Sandık üzerinde miting yaptık. Biz çadır attık İstanbul'a. Biz bu belediye başkanlarını bizim zannediyorduk, maalesef değilmiş." şeklinde konuştu.(Milliyet)

 

 

 

 

https://www.dunyasondakika.com/

Deniz Suyu Arıtma

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

araç kiralama

Yazarlarımız

Besiktas Nöbetçi Eczaneler

Anket

E-Bülten Aboneliği